Herbicidi u soji

Koliko Dynox-u treba da se vidi efekat prskanja? Prskano pre 7 dana, kombinacijom Dynox 80g/ha + 8 g/ha + Trend.
 
Upravo to se i dešava, korov miruje (posebno mislim na ambroziju) i žut je u sredini, ali nije počeo da se suši.
Znači dejstvo je za sada OK?
 
kod mene soja treca i cetvrta troliska,imam ambrozije i cicka, Aca iz BASF-a mi predlozio da to opalim sa Corum 1l Savazon 1l i Harmony 5 gr. sve to hektaru. e sad sta vi misllite o tome???
 
Ako je prerasla samo će je zaustaviti al posle slede muke s njom. Baš zbog nje ove godine prskam u split varijanti. Mala je dosta 2-3cm nemam je puno, ali je na jednom delu ima.Samo sam u dilemi kad da prskam drugi put jel nikad nisam prskao u splitu...
 
Ево како сирак изгледа код мене у соји после Клетокса

20140528_132526.jpg
 
Ту сам сипао око 1,4 литре на хектар. За сирак из ризома њихов заштитар ми је рекао да могу и 1,5 литара по хектару ићи без проблема. Углавном га је баш лепо одрадио.
 
Matiću mislim da ga je uhvatio na vreme što se tiče prskanja i nije prevelik sirak tako da je ova doza dobra sad ga samo treba ostaviti da se suši, za 10-ak dana špartanje a najbolje iščupati koji rizom i videti jel počeo da trune u sredini i balavi e onda je gotov.
 
Не верујем да ће се опоравити. Следећи пут кад скокнем до њиве погледаћу какав је ризом, па прешпартати кад се сасуши сирак.
 
Danas na probu sam oprskao 1ha sa PLEDGE-om, vidicemo rezultate ako nekoga interesuje. Po mom misljenju je soja vec prevelik a neko tu kaze da korove prskamo a ne soju.
fot17291.jpg
 
Nazad
Vrh