Herbicidi u soji

Minđušar je postavi pre neku godinu slike ogleda kod sebe i nemam razlog da mu ne verujem što se tiče prinosa a kako je izgledala soja posle tretmana vidi se na slikama,taj kod tebe što je presejao nije sačekao da vidi konačan rezultat (jel je presejao) kako može znati da je rod 50% manji?

Tako što je deo njive koji je izgledalo da vredi bio ostavljen a drugi deo za koji se videlo da mu nema spasa presejan.....
 
Cemu Pledge? U soji ima mnogo herbicida koji mogu 1-3 troliske da se primenjuju. Ako se prska u splitu jako je mala sansa da se provuce neka trava u meri da moze da znacajnije umanji prinos. Pulsar+Harmony+Bentazon - jeste skupo po ha, ali odradi posao dobro. Pritom ne treba zaliti doze ako ima trave. Ko hoce moze i jeftinije sa Oxon, Dynox i slicnim preparatima takodje uz kombinaciju sa Bentazonom, Harmonijem. Kad se oprska oparate pred sklapanje redova i posle toga ni ne moze trava da raste kad se soja rasiri. Nije to luk pa da tokom cele godine korovi probijaju, jer nema bujnu biljku koja zatvara mudjuredni prostor.:cool:
 
Radjeno pre desetak dana nesecma se bas datuma ali vidljiv rezultat.Neko je prokomentarisao da Corum i dinox nece skinuti svu palamidu ali kako ja vidim nema joj pomoci cak i cicak koji je malo prerastao vreme za prskanje odlazi u vecnost.Doza je bila 3lit Coruma i 70gr dinoxa na hektar.
290v8f6.jpg
2qx55w4.jpg
 
Radjeno pre desetak dana nesecma se bas datuma ali vidljiv rezultat.Neko je prokomentarisao da Corum i dinox nece skinuti svu palamidu ali kako ja vidim nema joj pomoci cak i cicak koji je malo prerastao vreme za prskanje odlazi u vecnost.Doza je bila 3lit Coruma i 70gr dinoxa na hektar.
290v8f6.jpg
2qx55w4.jpg

Tri litre coruma na hektar ? Pa ti baš ne štediš.
 
Tako sprženu palamidu sam ja video da je preživela, ali je ostala zakržljala, i nije pravila neku veliku smetnju u soji...... Uzgred nisam znao da u Bečeju imate i brda...?!?!
:sta:
 
Na parceli od 5 kj koja je bila dosta cista primenio sam 0.4 l Pivota + 0.2 l Pulsara + 10 g Symphonija. Stir koji je bio visine od 1 do 4 cm preziveo ko od sale, ko da nije ni bio prskan. Sreca sto se nalazi najvise na kraju njive, mada ga ima redjeg i u unutrasnjosti. Hteo sam ove godine ici bez Bentazona ali mislim da cu morati dodatno da se trosim.
 
Posle koliko vremena je najbolje prskati drugi put u split varijanti 7-10-14 dana? Odrađena soja u prvom trolistku.
 
Nazad
Vrh