Herbicidi u soji

Први третман одрађен 07.05.2014. Количина 0,9л/ха Корум плус 0,5л/ха Даш.

slika008.jpg

Горушица:
gorusica.jpg

slika020.jpg

Штир:
stir.jpg

Амброзија:
ambrozija.jpg

slika021.jpg

Комбинација, кереће грожђе, штир, чичак:
keree-groze.jpg


Паламида, попонац ништа, сирак из семена и из ризома такође.

Соја зрела за други третман (старија већ креће и по четврти тролистак) а ја сам у дилеми.
Корови за други третман нису изникли (врло мало горушице), само они што су остали (амброзија), зеље (то сам оставио Хармони за други третман у пуној дози), сирак.
Потпуно нелогично да идем истим хербицидом, да ли Оксоном, Бентазоном у већој количини, дајте неки предлог, амброзију да скинем ми је најважније.
 
Ambroziju koja je veca od 10 cm vise neces moci skinuti ni sa cim. Ovu manju zaustaviti ili skroz oprziti jedino sa vecom kolicinom Bentazona, oko 2.5 l do 3 l po kj. Dobice i soja po tamburi ali ces malo i ambroziju izredjati.
 
Ambroziji se sviđa vidiš da je veselo zelena:osmeh:
Potpitanje :eek:će li 0,4 pulsar+1lsavazon+5g sinfoni po kj da nakodi kerećem grožđu?Nisam ni video da ga ima dok danas nisam prskao :sta:
 
Ambroziji se sviđa vidiš da je veselo zelena:osmeh:
Potpitanje :eek:će li 0,4 pulsar+1lsavazon+5g sinfoni po kj da nakodi kerećem grožđu?Nisam ni video da ga ima dok danas nisam prskao :sta:
Simfoniju je puna doza 10 gr/ha(tako je i pakovan) tako da si trebao ici sa 6 gr/kj ali odradice posao i ovako.
 
Mindjušar nije u životu nikog zahebo,prema tome ako kažem da će slame biti manje,a prinos će biti isti,onda čemu ta džangrizavost i provociranje :sta:
 
Mityoo odakle ti ta informacija? Jesi li proba pa pišeš iz iskustva ili si načuo negde.Ja sam hteo ove godine malo da radim sa njim.
 
Bujnost soje u visinu vodi većem razmakom izmedju "članaka" a to znači manji broj mahuna po biljci . Tako da nekakva "kočnica" u rastu soje nemora da znači da če biti manji rod . Stresovi u vegetativnoj fazi nisu ni izbliza štetni kao u reproduktivnoj fazi , što se tiče soje . Ipak ovde još uvjek nema genetike koja bi davala maksimalan broj mahuna bez obzira na bujnost .
 
Пледге ћу онда да сачувам за касније, није цела љива у јакој амброзији, само једне вратине и на скроз један део за ширину можда 10м и то сваке године муке када је соја на тој парцели. Него пре тога морам са нечим деловати и пробати да је мало ошамутим, нисам очекивао да ће Корум овако да је пропусти, без обзира што је само пола дозе. Сад, није ми баш јасно, многи саветују Бентазон за Амброзију а ја не видим у спектру његовог деловања нигде Амброзију. Оксон сам користио и он одради за једно време а онда се регенерише. Свестан проблема са Амброзијом на тим деловима сам ишао после сетве и са Велтоном али не да се.
 
Nazad
Vrh