Herbicidi u soji

Postovani forumasi,
vec 4-5 godina unazad prskam soju kombinacijom 0,3 litre Pivot-a ili Pirat-a, 1,3 litre Galbenona i 5 grama Promonija po jutru. Imao sam neke stare zalihe Pirata ali je to prosle godine potroseno. Kakvu zamenu predlazete umesto Pivota i Pirata za gore navedenu kombinaciju ?
 
Postovani forumasi,
vec 4-5 godina unazad prskam soju kombinacijom 0,3 litre Pivot-a ili Pirat-a, 1,3 litre Galbenona i 5 grama Promonija po jutru. Imao sam neke stare zalihe Pirata ali je to prosle godine potroseno. Kakvu zamenu predlazete umesto Pivota i Pirata za gore navedenu kombinaciju ?
Ja ubacio oxon; monam30- 40gr umesto pivota 0,8- 1.2 bentazona i 5gr promoni + okvasivac u zavisnosti od vrsti i kolicini korova povecavam ili smanjujem pomenute herbicide:ppozdrav:
 
delovanje coruma & promonija u soji, prskano pre 4 dana u kolicini 1.8lit coruma po hektaru i jedna kesica promonija uz dash okvasivac
2up36dy.jpg
 
Da li ostane nesto od korova posle tretmana ? Kako deluje na poponac ?:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ja ubacio oxon; monam30- 40gr umesto pivota 0,8- 1.2 bentazona i 5gr promoni + okvasivac u zavisnosti od vrsti i kolicini korova povecavam ili smanjujem pomenute herbicide:ppozdrav:

Da li ostane nesto od korova posle tretmana ? Kako deluje na poponac ?:osmeh:
 
Tu nije nista novo i ne znam zasto sad ocekujete bilo kakvo cudo. Godinama se radi u toj kombinaciji, ali je sad to samo upakovano u jednu flasu i nista drugo.
 
Jebote pa nisam malouman!Znam koje su akt materije u njemu jednostavno pitam,nemoj da palamudite i glumite da niste razumeli sta sam pitao,zanima me iskustvo i iskljucivo komentari ljudi koji su radili sa njim a ne koji su citali uputstvo na netu o tom herbicidu.
 
Jedino BASF-ov bentazon je možda malčice bolji od domaćih,i Azijskih bentazona,kao što je i bilo razlike između Basagrana i ostalih bentazona,samo po tome može biti Corom bolji,ali je i cena bolja
 
A koji se to herbicid uopste dobro pokazao na temperaturama od 8-12*c?Da odgovorim ja ili ces ipak ti?
 
Третирао сам Корумом 07.05. и хтео сам ићи ове недеље да видим какво је стање али ово време не дозвољава.
Био сам после 4 дана и најбољи ефекат сам видео на горушици, што је и логично због највећих листова тј површине усвајања, за остало је било рано за неки суд. Радио са пола дозе, други третман вероватно за неких десетак дана. Када време дозволи направи ћу неку фотографију па поставити.
 
Cim sunce sine efekat ce biti vidljiviji i sve vidljiviji. Zar ne mislite valjda da pulsar ima bolje kisne gume pd bentazona pa zato kao losije radi kad je kisno i hladno. Biljka je usporila metabolizam, a samim tim i kretanej materije kroz nju. Cim zasunci videcete kako deluju preparati.
 
Nazad
Vrh