Herbicidi u soji

upravo poprskao soju i odmah posle je pala je lagana kisica, radio sam sa bentamarkom i lepkom, dali ce delovati? jako sma zabrinut
 
imam jedno pitanje, prskao sam soju sa bentamarkom i dinoxom, i parcela pored je bila repa i bija je jako blizu soje, i duvao je blagi povetarac ali imao sam krajnu diznu za vetar,pa me interesuje dali benamark i dinox moze ostetiti repu?
 
Naravno da moze. Repa je jaaaako osetljiva od svih herbicida za sirokolisno koji se koriste u soji/kukuruzu.
 
Sta mislite o kombinaciji 0.5l pulsar 1.5l basagran i 8g promony po kj od jednom ili u splitu?
 
Poslednja izmena:
Danas završeno prskanje.Išlo se sa dugogodišnjom kombinacijom Dynox i Symphonu.Korovi su taman kako treba da budu za genocid.
 
Ja sam oprskao juče popodne, 2kj sa 3l Galbenona i 8 gr Symphony-ja. Najviše ima čička i bunike(tatule) tek podikoja divlja repica i samonikli suncokret uz među do komšije koji je lane sejao suncokret.
 
Ja sam u cetvrtak prskao njivu sa kombinacijom Corum 1 litar + 8 grama Promoni po hektaru. Juce sam bio da vidim i trava je pocela da se susi , pepeljuga koja je bila velika 15-20 cm je dobila bele fleke , palamida je sparusila a sirak, koji je bio 4-5 cm je pocrveneo. Ja sam se iznenadio brzinom reakcije korova. Za desetak dana ici cu sa jos jednom litrom Coruma po hektaru .
 
Ja sam u cetvrtak prskao njivu sa kombinacijom Corum 1 litar + 8 grama Promoni po hektaru. Juce sam bio da vidim i trava je pocela da se susi , pepeljuga koja je bila velika 15-20 cm je dobila bele fleke , palamida je sparusila a sirak, koji je bio 4-5 cm je pocrveneo. Ja sam se iznenadio brzinom reakcije korova. Za desetak dana ici cu sa jos jednom litrom Coruma po hektaru .

Pepeljuga visine 15-20 cm SAMO total
 
Prskao sam soju sa corumom prvi put,sada treba za koji dan druga doza coruma sta jos da ubacim da zubaca ugine vidim njoj nista nije?
 
Jel neko pravio poređenje efikasnost/cena između kombinacije Oxon+Bentazon+Harmony i Corum+Harmony?
 
Ove godine se svasta proba u soji, od oxona + harmony do cistog coruma. Ja sam sa odlucio (posle konsultacija sa jednim clanom :osmeh: ) na kombinaciju 0.9 l/ha coruma + 50 g/ha oxona + kesica promonyia i naravno okvasivac. Rezultate ocekujem da vidim posle zahladjenja i kise, znaci tamo negde sl. nedelje.
 
Nazad
Vrh