Herbicidi u soji

Tako se nadam,kazi ako nevalja,dosad nisam radio sa tim preparatima.

Druze samo ti stavi 2l nekog Bentazona po kj i dodaj pola doze oko 25-30g po kj Dynoxa ,malo lepka i gas od palamide i poponca nece ostati nista ,u slucaju jake pojave palamide digni kolicinu Bentazona na 2.5l po kj i sacekaj 8-10 dana i spartaj
 
Ima bentazona u sebi, samo malo za delovanje na palamidu. Treba mu pomoc.
Inace palamida je najbolje resenje posle psenice totalom. Svi ovi folijarni selektivni herbicidi nisu bas efikasni. Sledece godine eto nje ponovo, mada u manjoj meri ako tuces dobre doze.
 
Neko je beše tvrdio da kombinacija bentazon+promony neće odneti samonikli suncokret... Elem evo rezultata:

e5fk1t.jpg


2ngd8gn.jpg


Slikano 10 dana nakon prskanja...
Čičak se još bori ali nema mu spasa!
 
Imam pitanje za poznavaoce: naime imam jednun parcelu koju sam već 2x prskao savazon + pulsar, i naravno bila je čista, e sad se bojim da će posle ovih kiša opet trava početi da raste. Da li mogu opet istu kombinaciju da idem + da dodam Simphomy ili da idem kombinaciju Dinox + Simphony. Soja je sad u 2 trolisci sačekaći da otvori treću pa ću onda prskati.
 
Koliko savazona i pulsara si prskao u prvom,drugom prskanju po ha?Ako je puna doza onda menjaj taktiku.Inace pulsar drzi do nekih 7-10dana i preko zemljista.
 
Prvi put sam išao 0,55 l/kj savazona i 0,3 l/kj pulsara, a drugi put sam išao 0,8l/kj savazona i 0,4 l/kj pulsara.
 
Otprilike mozes jos 0,95l savazona po kj.A pulsara ja nebi vise,jer ti je vec 0,7l/kj a to je puna doza.Simphony,Dynox...sve zavisi kakav herbarijum preovladava.
 
Imam pitanje za poznavaoce: naime imam jednun parcelu koju sam već 2x prskao savazon + pulsar, i naravno bila je čista, e sad se bojim da će posle ovih kiša opet trava početi da raste. Da li mogu opet istu kombinaciju da idem + da dodam Simphomy ili da idem kombinaciju Dinox + Simphony. Soja je sad u 2 trolisci sačekaći da otvori treću pa ću onda prskati.

Sačekaj da vidiš šta ćenići od korova, pa onda biraj herbicid....
 
Apsolutno se slažem, ali pošto nemam nekog velikog iskustva, pitam da kad dođe vreme ne bi mnogo lutao. Hvala svima na pomoći.
 
Shale ako je sad čisto isparaj je sad jednom i za 10-15 dana još jednom i kraj, nema tu više trave a soji to godi.
 
Nazad
Vrh