Herbicidi u soji

Cime eliminisete samonikli suncokret iz soje?
Na jednoj parceli gde je ove godine posejana soja pre 2 godine je bio suncokret. Ako se dobro secam Neoma je bio - svakako neki clearfield -a prosle godine je bio kukuruz u tu njivu. Sad se pojavlja samonikli suncokret obiljno. Da li je posle 2 godine taj samonikli suncokret (pretpostavljam da je seme "ostatak" od Neome) otporan na Pulsar?

SAMO oxasulfuron (dynox,oxon,radivan,...) nosi samonikli suncokret (Heliantus annus),a ostalo je,piše na tarabi...
 
Četiri komada su danas dobila top link tretman.Inače izliveni iz sedam rupa sa 600l vode.To je samo na jednoj parceli.Na drugoj ima još par komada a napravili su štetu mašala.
 
Drugar je imao problem u krastavcima pod tunelom.Rešio ih se uz pomoć nekih tableta koje je kupio u lokalnoj poljo apoteci.Ujutro idem da ih uzmem da probam.
 
Ja imam u svim njivama.Već otišlo đžabe onog žita10 kg. Juče mi drugar nabavio one zabranjene pilule 200kom po 7 din.Danas prilikom prskanja sve potrošiona 20kj stavljao po tri u rupu.Kod nas u ataru haos,srećeš ih ladno po putu kako šetaju:svinja:
 
Jesenas su bili kao simentalci.Sada su zdravo mršavi a pogani su uvek bili.Jesenas u oranju skače na Galeba onako mali.
 
Treba usluzno sutra da prskam 2 jutra soje coveku, doneo mi njegov sin 2l ikarusa, 2 kesice promony i 3l bentamarka i trend. Cini mi se jaka hemija, mada ne znam na sta njiva lici, nisam bio da vidim. Covek nije tu, radi u Slovackoj a ne bi da od soje ostanu samo dugmici. Hoce soja da izdrzi ovu hemiju?
 
Nazad
Vrh