Herbicidi u soji

Paste da se neiznenadite.Pulsar će posle ovog zahlađenja raditi dalje a za bentazor će vidimo, daj bože da grešim.
 
O,5 l pulsara/ha je pi..in dim sa cime god da je u kombinaciji, to je smesna kolicina za neko ozbiljnije dejstvo.
 
Od 0,5l po ha neće požuteti to ti govorim iz iskustva, prskao i ove godine dve parcele sa 0,3l po kj (split aplikacija) i nema žutila (iako piše da je moguće prolazna fitotoksičnost u vidu žutila) , mada kod tebe ima i lošije zemlje a tu hoće da se javlja žutilo ili kad se poprska po velikoj vrućini ili hladnoći (šok) ali u svakom slučaju lakše podnese pulsar od kobre i pledža.
 
Dok nisam ubacio treći element,ranijih godina,prskao sam soje u split aplikaciji Pulsar 0.6l/ha i Harmony 5g/ha pa posle sa još 0.4l/ha Pulsar i harmony 5g/ha,(pa gde je korov bio manji u prvoj turi je išlo Pulsara 0.4l/ha) i desilo se,neznam koje godine,da posle prskanja došlo kišno hladno vreme,i požutele soje i posle 0.4l/ha Pulsara,ali su se brže povratile,ali one sa 0.6l/ha Pulsara su kilavile dosta dugo,napominjem,soja tad za prvi tretman nije još imala troliske,kao ni ove godine
 
I meni se soja prosle godine zutila i tugovala posle o,7l pulsara/kj i onog zahladjenja ali je posle dosla sebi.To je bilo na parceli koja je na nizem terenu i koja je dobila vise kise nego ostatak njiva gde mi je bila soja.Rod na toj njivi (gde je tugovala soja)necu komentarisati samo cu reci da bih se slozio da mi svake godine rodi toliko,ne mora vise od toga.
 
Par puta sam ovde hvalio Basagran protiv ambrozije kao daleko najbolje rješenje , samo ako se primijeni na vrijeme . Meni se pokazuje bolji od pulsara . Mnogi su se čudili , sad me mindjušar posjeti šta bi moglo biti u pitanju : stalno koristim original BASFov Basagran , možda i to ima veze.
 
Deltazone po lepom vremenu primeniti tojest 20-25 stepeni i normalno da posle primene ostane tako i onda za nedelju dana sav izgori korov, već u roku dva dana se vide ožegotine na korovu a hoće i po soji.
 
I meni se soja prosle godine zutila i tugovala posle o,7l pulsara/kj i onog zahladjenja ali je posle dosla sebi.To je bilo na parceli koja je na nizem terenu i koja je dobila vise kise nego ostatak njiva gde mi je bila soja.Rod na toj njivi (gde je tugovala soja)necu komentarisati samo cu reci da bih se slozio da mi svake godine rodi toliko,ne mora vise od toga.

Ako je na toj njivi bilo najviše padavina, onda nije ni čudo što ti je soja tamo najbolje rodila!
 
Nije bilo najviše padavina nego je pala jedna kiša više u odnosu na ostale delove atara, e sad možda u litrama nije palo više ali...
 
Delovanje herbicida Coum, Oxon i Promony.

[video]
egbdzd.jpg
[/video]
2gsejpy.jpg
[/IMG]
 
Neka slika delovanja pulsara na soju i korov i žutilo soje (fitotoksičnost) pa procenite sami, inače doza 0,5l pulsar , 0,5l bentamark , 5grama simfonija po kj.Na prvoj slici je sleve strane prskano a sdesne (komšijina) nije, možda se na slici slabije vidi razlika u boji ali je sleve malo svetlija zbog hemije ali neznatno, čak je i napredovala malo tokom ovog hladnog i kišovitog vremena pošto je bila u prvoj trolistki kad je prskana a sad ima i dve trolistke bar 50% i više, prskana 10. 5. 2014. Na 4i 5 slici se vidi fitotoksičnost hemije i to u jednom krugu (žutilo) a sve zbog lošijeg zemljišta na tom krugu pošto je taj deo razoran jesenas a bila je deo pored naftne bušotine i tu ima malo peska pomešano sa zemljom i zbog toga se javlja to žutilo.Inače obišao sam tri parcele danas i nema nigde izražene fitotoksičnosti na biljkama iako je palo 111 litara ovih dana.




Neznam koliko se vidi na 6 slici fitotoksičnost pulsara posle 0,3l pulsara dok je bila prskana u prvom paru listova i posle prva trolistka sa 0,5lit pulsara, 0,5lit bentamarka, 5grama simfonija, inače upitanju prskanje uvratina sa 0,3lit sa otvorenim pola krila prskalice(6 metara) pa posle redovna doza hemije tako da su uvratine dobile o,8lit pulsara po kj u dva puta, inače sve uvratine sa sojom isprskam tako sa 0,3lit kad je soja i korov mali pošto u uvratinama uvek ima svašta od trave i najpre niče.Toliko o fitotoksičnosti (žutilo) pulsara.
 
Možda sirak tamo kasnije, posle paranja gde ga bude sirak izbio a ova hemija treba još da radi jedno nedelju dana i krećem sa špartanjem, inače uvek radim sa ovom kombinacijom odjednom i to je to.
 
Nazad
Vrh