Herbicidi u soji

Talianu u temi Soja 2012 jer je tokom 2013 Minđušar bio na godišnjem raspustu. :osmeh:
 
Da li si povećavao površine za tretiranje Pledge-om u odnosu na 2012-tu godinu?Kojom dozom si išao...raspiši se malo.
 
dali herbicid corum u propisanoj kolicini unistava dilvlji sirka iz semena i rizoma? negde sam cuo da ne unistava divljaka ? kakva su vasa iskustva?
 
Iskustva još nemamo, tek je krenulo prskanje sa Corumom. Idem sa pola doze, t.j. 0,5 litara po jutru. Peti dan posle prskanja ambrozija tek nešto malo požutela, kereće groždje prestalo da raste ali se ne suši a tatula u kotiledonu uništena dok je ona sa 4 lista tek malo osušila krajeve listova. Plašim se dali je to dovoljna doza. Ili ću drugu polovinu doze povećati.
Dali još neko ima iskustava sa ovim herbicidom?
 
Poslednja izmena:
dali herbicid corum u propisanoj kolicini unistava dilvlji sirka iz semena i rizoma? negde sam cuo da ne unistava divljaka ? kakva su vasa iskustva?

corum je mesavina bentazona(480g/l)i pulsara(imazamoksa 22,4g/l) a praksa kaze da pulsar nosi semenski ali ne i rizomski,barem ne u potpunosti.bentazon je iskljucivo za sirokolisnu travu i on sirku ne moze nista. rizomski sirak ces dobro zaustaviti ali ako ga imas puno moraces posle odraditi sa necim za uskolisne.nisam probao corum ali na osnovu ove dve a.m. ( koristio sam godinama i jedno i drugo) predpostavljam da je delovanje slicno i u praksi, sad neka neko od kolega iznese svoje iskustvo u radu sa preparatom corum
 
@Soyacorn
Komšija,kako to misliš pola doze a 1l po jutru,možda si mislio 1l po hektaru ?

Inače i ja sam juče prskao sa Corum-om (1l) + Dash 0,5l i dodavao Harmony oko 5g i to sve po Ha,videćemo rezultate...
 
Ispravljeno, 0,5 litara po jutru. Sada sam zvao njihovog zaštitara, koji kaže da idem sa 0,6 litara po jutru. Još sam ga pitao za mešanje sa ureom (samo 1,5 kg po jutru) ,pošto to praktikujem. On mi je rekao da to neradim nikako jer pojačavam herbicidno dejstvo, pa ja reko onda je to još bolje, ali on je insistirao da to neradim jer može štetiti soji.
 
Za bentazon znam da neće nauditi soji ni u mnogo većim količinama od te koju si ti prskao, a za pulsar ne znam, lično mislim da od uree možeš samo koristi imati...
 
Pulsar ce svakako napraviti harakiri u soji narocito kad je vec u 3 trolisku,sa dozom od 0.5lit po kj pa do 0.75 ce soja biti zuto ko limun a ni korova nece biti,ja sam ove godine isao sa 0.5lit Pivot(stare zalihe)1.5 lit Savazon i 4g Harmony po kj
 
Cime eliminisete samonikli suncokret iz soje?
Na jednoj parceli gde je ove godine posejana soja pre 2 godine je bio suncokret. Ako se dobro secam Neoma je bio - svakako neki clearfield -a prosle godine je bio kukuruz u tu njivu. Sad se pojavlja samonikli suncokret obiljno. Da li je posle 2 godine taj samonikli suncokret (pretpostavljam da je seme "ostatak" od Neome) otporan na Pulsar?
 
Nazad
Vrh