Herbicidi u soji

Šta je po vama najbolje protiv palamide(boce) u soji?
Meni je na jednoj njivi ostalo 3-4 ogumaka palamide. Uzeo basagran (bentazon) i u ledjni špric od 10 litara usuo 0,5 litara basagrana i lepo je okupao. Soji ništa, a palamida ko sudnji dan u terminatoru da je prošao...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Imazamoks trt-mrt zaustavi i siroki korov i uski al nista ne odnese. Kerov k*rac od hemije 😉
Pa tako izgleda ali obrati pažnju na jesen kad kosiš gde si radio imazomoksom kakve su u odnosu na ostale.Iz mog iskustav budu na jesen najčistije.To sam primetio i pratim več par g na suncokretima.Na soji ne možeđ baš primetiti zbog raznih drugih hemija koje dodajemo.
 
Imazomaks je za kereće grožđe dobar, inače on je sistemik i polako guši travu, bar 2 nedelje, zahvalan kad naiđe zahlađenje posle prskanja tako što i dalje deluje jedino ne voli da pokisne bar 2 sata od primene, umanji dejstvo na korove jako.
 
Znaci, bentazon je sredstvo koje moze ici kad god u soji? Procitah na nekoliko primera ovde da se i preporucene doze povecavaju bez problema i da soji nikad nista nije.
 
Mada u cvetu nemoj da je prskam, mada imao sam slucaj jedne godine prljava soja a pocela da cveta a ja uzeo pivot plus deltazon, ocistih njivu i haj a soji nista, mada opet kazem ovo je na teskoj zemlji ritskoj, a na slabijoj takve doze nikada nisam radio i imao potrebe za tim
 
Iskustvo od pre neki dan zavrsavao sam prskanje sa fusiled forte veliku parcelu i pocela kisa zadnjih 5 hektara sam isprskao po kisi nije hvatala za tockove ali padala... mislim da je palo oko 5 litra iz tog oblaka videcu dali je uspelo prskanje pa cu preneti i slikati... nisam hteo da prekidam

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sad sam obilazio nesto soju i vidim da je fokus odradio posao momacki sto je dobro.
Losa stvar je sto je na dve parcele ambrozija prezivela sve moguce koktele i lepo izrasla a i ponegde je i cicak prati. Do sada je sveukupno korisceno oko 1,7l bentazona po ha (1-1l po kj u dva puta). Pre setve max51 i senkor, prvi split pola doze dinoxa i pola doze ikarusa i puna doza harmoni i savazona, drugi split jos pola doze ikarusa i pola doze clomate i savazona.
Ritina crna a korov ljut.
Cetvrta troliska je uzrast.
Htedoh max51 al sam vec isao skoro punu dozu pre nicanja.
 
Spartanje pa posle sta prezivi motikan I cupazon.Jos hemije na ove deficite vode ne bih se usudio I ovako se jadna pati jos da je dodatno sibam to bi joj bilo ubistvo.
 
Nazad
Vrh