Herbicidi u soji

Lako bih ja da imam vremena za cupazon i motika ali nemam jer i pored firme radim jos kojekakvog privatluka a ako budem se oslanjao na spartac, sledeca masina koja ce uci nece niti kombajn nego tarup. Bio, video isti scenario pre koji godinu
 
Definitivno treba nositi te preparate na analizu, jako čudne stvari se dešavaju, sve treba duplirati da nešto uradiš ili mi baš ništa ne znamo.
 
prskao soju kletoksom(lektor) 1 l po lancu 1.06 ,medjutim ima novih ponika sirka,a i onaj najveci nije skroz suv,jel neko radio drugi trtman sa jos 1l po lancu kletoks(posto ga imam ) dal bi moglo?
 
Da li je ovaj sirak za ponovni tretman? Išao sam 1.3l/ha Fusilade Forte pre 20 dana, ali ima novih ponika kao na slici.
ac45f90eda145ef6ff8eb9157f62e3dc.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Danas sam gledao kako izgleda soja prskana pre 9 dana sa Kvirinom 1,3 l/ha (isto što i Flupisor, Flojd...), pa rekao bih da i muhar polako žuti. Muhara sam imao mnogo više nego sirka, pa neće baš valjati ako se muhar povrati. Mislim da je problem pustinja, tj nedostatak vlage pa da uskolisni korovi rade, tj cirkulišu sokove kroz sebe i odnesu herbicid do korena.
 
To me uvek je...kad uskladiti sirak i spartanje. Ako rano uradim spartanje onda razbije herbicidni film dubinskog,ako kasnije onda isece rizom ... A bez spartanja ne bih.
 
Posle fluoisora radjena korekcija sa azilom,i ponovo se pojavio po neki nov sirak,morace da ide focus za kraj,nekada se prskalo samo sa fusiladeom,i napravi prah i pepeo i nadzemno i sa rizomom,sada bez dva tretmana nema vajde

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Dali bih smeo da idem sa basagranom i corumom (1+1l) u soju koja ej već počela da intenzivno cveta na donjim spratovima, treba neke korekcije uraditi, pa dvojim, još ju i grad tukao u dva navrata tako da je ostala puno manja od vršnjakinja
 
Ja tek sada radim sirak jer ako se uradi ranije izadje nova tura. Ovako radim vec godinama i jako retko izadje neki novi. Focus ultra 2 lit/ha i nema greske moze da bude sirak koliki hoce unisti ga. Godinama sam stedeo i probao svasta od tih jeftinijih herbicida za sirak ali ne vredi.
I posle fokusa bude novog ponika i ne ubije sav rizom .
 
I što je zanimljivo kod muhara,većinu koje sam isčup'o,drži se samo na jednom korenčiću debljine dlake,ali se i dalje zeleni.
 
Čika Aco, Dobrinčan mi je naoštrio raonike i motičice nedavno. To sam namerno išao po soji, da vidim kako seče zdravu biljku :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh