Herbicidi u soji

Dukej, ja sam jednu njivu prskao 0.8l/kj flupisora, sirak pocrveneo, ubijen... ali muhar nije ni pipnuo, ponovio sam sa nekim kletoxom 1l/kj! Sad čekam da vidim šta će biti
 
E baš lepo, džabe smo krečili... Samo, ja neću ponovo prskati, za dve nedelje parač pa kako bude.
 
Ja nisam smeo da ostavim, bio je kao tepih muhar... Bukvalno kao da sam ga posejao...
 
Sad ste me zabrinuli.i ja sam isao sa 0.8l flupisora i rekao bih da pocinje da deluje,listovi su svetlije boje a od dole se crveni.istina na sirku se brze poznaje delovanje.isto na pocetku njive kao tepih muhari.
 
Takođe 0,8l/k.j Floyd(Fluazifop-P-butil)+okvašivač, izgorelo sve od uskolisnih korova samo je trebalo sačekati skoro tri nedelje da se vidi dejstvo i sve pocrveni.
 
Tako je Matiću, samo veće su šanse da sad padne sneg nego da mi ne odemo 3 nedelje na njivu. Znam po sebi, oprskam i već treći - četvrti dan idem da vidim situaciju i onda razočaran i u panici, počnem da kukam i jadam se ovde na forumu. Kolege me hrabre da će sve biti u redu, odem za deset dana, počelo sve da crveni i ja sav srećan, po povratku sa njive svratim pred dućan.:ppozdrav:
 
Tretirao sam soju 25.maja, znači danas je 11.dan, sa Totemom i Rafalom sam radio. Baš me zanima efekat. Nedelju dana pre toga sam radio sa kopijom Pantere, ekstra je uradilo sirak. Ta je već i ošpartana.
 
Kod mene je fokus ultra kiksnuo. 22. Maja prskao u kolicini 1.5l po ha i danas gledam, dve trecine rizomskog pocrvenelo a jedna trecina zeleni se i tera dalje
 
Ja ne znam, zadnjih godina sa fuzilejdom 0,6l/ha sam prezadovoljan, u 99% nisam isao drugi put, ove godine na 1 njivi moram 2 put tretirati ima novog sirka.
01.06. predveče tretman bez lepka, uz dodatak fitohormona, danas 6 dan, zadovoljan učinkom.
Ovo malo je muhar posle rampe. Stoji tako danima
aab0157231a1ffda5e6aeddc5cddd90d.jpg
14fde3818ea9428f748abefd5e78cb5a.jpg
a0b6dd6b323d9133c1355a0eca0afa23.jpg
a313f04c773bbf31ad957a42ed93dcf2.jpg


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
6ti dan od tretmana. 0,2 l kalif + 2 l bentazona.
Primetna fitotoksija na soji u vidu zutila po obodu starog lisca, ali bez zaustavljanja u porastu. Novo lisce je zeleno, rast je nastavljen najnormalnije.
Od korova jos se velika ambrozija drzi. Verovatno nece ni uginuti, ali nece biti konkurencija soji i nece praviti nikakav problem prilikom kosenja. Nadam se da ce ostati zakrzljala i slabo razvijena.



















 
Nazad
Vrh