Herbicidi u soji

Stavi total i gramokson to je kombinacija ako neces korov

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod nas čovek mešao suncokret sejao ekspres i ubacio kondi, kad je isprskao cerealisom kondi otišao. Zaboravio, stariji čovek, dobar paor radi dosta ali napravio grešku. Zvao sve koje zna zaštitare šta da radi i da li će biti posledica jel je rešio baš soju da seje. Niko ništa mmu konkretno nije znao reći šta da radi. Ubacio soju, rekao mi ako propadne neka ide, to je 1% zemlje koju radim. Ja je redovno obilazim i za sad nwma nikakvih posledica. Nije orao samo natero spremač.
 
Ja se to bojim. Znam iz primera na jednoj parceli kada je komsija pre nicanja oprskao kukuruz sa Larenom posto je to 200din/ha umesto 5l/ha total 1500-2000din.

Danas obisao soju prskanu pre 5 dana Fuzilejdom. Nema otpalih cvetova niti mahuna. Malko sam izgazio po ovratinama i to je sva steta.
 
Da li neko zna,gde bi mogao naći Royal Flo.Treba mi 1 litra.
Znam da ga nema više u prodaji,a reko možda je negde ostalo u budžaku.🙂
 
Hvala,mislim da Mesurol mogu da nađem.
Nisam ga do sad koristio,ne znam da li bi pomogao u soji.
Problem mi prave golubovi na pojedinim parcelama.Kada izađu prvi kotiledoni,kljucnu ga i biljka se osuši.
 
Poslednja izmena:
Pojavio se u prodavnicama Senkor+ a nešto govorili da će biti skroz povučen. Cena 5.150 za 1L. Ako dodam i 2 L S-metahlora, za površinu od 2 ha, nije to ni jeftina hemija. Izađe to preko 4 hiljade po ha.(0,5l + 1l). Ako još ne uhvati posle neku kišu, kuku lele.
 
Jedno veliko pitanje ? Dali uopste koristiti okvasivac u prskanju soje herbicidima il8 ne ? E kad bi izmislili okvasivac ,koji se lijepi na korove a ne na soju :unsure:
 
Ма какви после сетве , редовно прскање фолијално, добро је колега написао.То је од ове године промена да иде и после ницања ал ми то знамо одавно:osmeh:
 
Poslednja izmena:
3дц ти је максимала по јутру рампе а бентазона 1,5-2лит па сад комбинуј како хоћеш
 
Bentazon bolje u drugom splitu jer sta promakne u prvom krugu izraste do drugog i tu bentazon ima prostora da deluje jer voli lisnu masu.
Malo soja dobije po repu al nista opasno
 
Nazad
Vrh