Herbicidi u soji

Imam i Ronin-a na 3.5kj malko je bolje. U momentu prskanja je bilo hladno a nisam hteo cekati da ne preraste. Nije to strasno ali me nervira i bode oci. Najefikasniji je Agil medjutim deluje depresivno na soju.
 
Meni je Agil odradio posao za žali Bože novaca, skup a rizom ostao živ.Flupisor je uvek radio dobro, Kletox i njemu slični u zavisnosti od doze i dobro i loše.Ostale akt.mat. nisam probao ali ima vremena i za njih.
 
Ja posle par godina bacenih para na Flupisor i Floyd ove god. koristio sam Kletox u dozi od 1 l do 1.1 l/kj i mogu reci da je izuzetno dobro odradio sirak, cak i tamo gde je ponegde bio i veci od 70cm.
 
Radio sam sa Fusilade (izuzetan ucinak) onda sa flupisor, floyd i sada sirakcid nekada bude odlicno nekada se regenerise 10-15% i onda to bode oci. Focus ultra dve godine. Prve super, druge bilo prezivelih. Kletox, ronin bilo solidno. Agil sam koristio u repi, krajem juna oprskas kao brener da je isao po njivi. Sirak moze biti i pozamasno visok. Sada ajde reko da probam Zupa je nova hemija na trzistu bice to dobro, medjutim nisam zadovoljan. Njihov mezotrio i dikamba su ok, basagran takodje je odnelo sirokolisno.
Gallant nisam koristio nikada niti kopije.
Kod sirakcida doza od 0.8l/kj je mala. Prvobitno je pocrkalo sve medjutim posle kisa poneki se regenerisao sto znaci da se nije spustio u rizom dovoljno.
 
Meni je Flojd ove godine perfektno uradio sirak, ali pre mislim da je uspeh bio u vremenu primene nego u samom Flojdu. Prskao sam i ranijih godina sa Flupisorom, prošle sa istim ovim Flojdom, pa rezultat nije bio kao ove godine.
Kod soje najčešće preparati za širokolisne malo ošamute sirak pa onda on baš i nema jaku cirkulaciju sokova koja bi odvukla hemiju u rizom. Da se sirak povrati treba dosta vremena, a do tad obično soja krene da cveta pa se požuri sa tretiranjem. Ako se tretira sirak pre širokolisnih otrova onda obično dođe do retrovegetacije jer sirak nije dovoljno velik da bi usvojio što više hemije u sebe. Na sve to treba dodati i vremenske uslove, ako je hladno opet ista priča o delotvornosti.
Ove godine sam kasnije nego inače (u odnosu na uzrast soje) prskao sirak, prvo je bio bled i kavio od pulsara, pa sam odlučio da prvo ošpartam soju, posle su došle kiše, i kad sam konačno prskao sirak je već bio krenuo u intezivan rast, imao je modru boju, i vreme je bilo tooploo (i noći). I to je rezultovalo odličnim učinkom, ali i velikim rizikom da li će se umanjiti potencijalni prinos zbog dosta cvetova.
 
Ја сам на једној њиви тако урадио сачекао али кад сам ушао била је већ џунгла од сирчине и самораста кукуруза,после парачем прошао али соја је већ до пола бутина . То је мало незгодно шпартање тако велике соје ја сам навикао али неки то не волу и не практикују.
 
Uvek je tu borba sa vremenom. Da li prvo spartati pa prskati sirak, da li prskati pa spartati. Ako se ne kraju sparta rizikuje se kidanje mahuna jer bude velika soja. Sada se zalomilo da kalif nije zavrsio dejstvo na sirak, da je temp bila niska a ja sam prskao. Njive koje su prskane polovinom juna su odlicno uspeli tretmani. Ja sam isao oko 1.6 i ove godine to nije ispalo dobro. Zato volim repu nema cveta, nema depresivnog delovanja pulsara i kalifa. Tamo samo suris sirak kad god ti volja. Kada se u repi uradi prvi put oko 15.5 i drugi put kraj juna tu je sirak zavrsio pa da je cela njiva bila dzungla.
 
Ove godine sam jako zadovoljan učinkom prskanja.Posle spremanja ostavljena njiva mesec dana i sejano 10.5.,nakon sejanja odmah poprskano dubinsko plus 3 l/ha totala.Odneo sve korove koji su poterali,kasnije samo preventivno prskano sa pola doze Corum + 10gr Symfony.I na kraju sada pre 7 dana prskano sa 2 l/ha kletox.Njiva čista kao pista.😀
 
Super , slično radim , samo me jedno zanima , jesi li imao problema , a ja jesam , ako potjeraju dobro korovi prije sjetve , jel nisi imao problem da zemljiošni herbicid ,sencor, s metalohlor i sl ne dospije do zemlje , nego završi na korovima ?
 
Na slican nacin sam uradio 3kj gde je kukiriz posejan pa ga vrane povadile. Posjan kukuruz oko 10.4. Total 10l na 3kj potom pre nicanja potom krecu vrane. 3.5 setvospremac i 7.5 setva soje. U prvoj trolisci korum i oko 5.6 sirakcid. Njiva cista savrseno. Definitivno kasnija setva lakse je sa korovima se izborito.
 
@momo

Nisam imao problema zato što nisu korovi bili puno veliki,da su bili veći verovatno ne bi uspelo dubinsko baš dobro.
A u pravu je i paor,za takav način rada treba živaca.Ne mojih,više se ostali brinuli.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Da i ja sam primijetio da total sa vecom dozom puno brze djeluje nego sa manjom. Ocu reci na neke normalne korove kojima ide normalna doza , Npr sa 5 lit po ha ucinak bude isti kao i sa 3 litre samo mnogo brzi. Znaci bolje 3 litre pa i 2 ako nema tvrdokornih ,ustedi se samo treba imati zivaca.
 
To si u pravu ali sve zavisi od vrste korova,po mom iskustvu za sirak je dovoljno i 2-3 l/ha totala,ali je problem abutilon,ambrozija,poponac koji traže čak 8-10 l/ha,kako naći idealnu kombinaciju i vreme tretiranja.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Dodati maton i gotova stvar.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh