Herbicidi u soji

Za svaki pise samo do cvetanja. Agil je agresivan, sve drugo moze da prodje pogotovo uvece kada se zatvore cvetovi.
 
Fusilade ti je naj i nema problema ako je soja u cvetanju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Fusilade ti je naj i nema problema ako je soja u cvetanju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Prskao sam soju pre dve nedelje sa 1,5l savazon i 0,5l ikarus po hektaru i to je odradilo sirokolisne super ali sad imam drugu turu cicka,cime bi mogo da prskam?
 
Спичио сам амброзију са леђном 0,4лит. Савазона на 5лит.воде мало да видимо како подноси ову дозу
 
Ja sam jednom radio soju sa punom dozom bentazona u cvatu plus za uskolisne a prethodno ranije je radjeno pola doze bentazona . Nije bilo problema niti nekog posebnog zastoja . Brzo je krenula dalje , ambrozija je dobro oprljena i stala a bila je i 15cm visoka , kasnije je ozivila ali nije vise mogla da pobijedi . Dali je koji cvat opao to neznam ali nisam se pokajao.
 
Пуна доза је 4лит/ха којом дозом бентазона си ишао ? Немам је пуно па радим овако са 2лит. ћу покрити све што је редовно прскање пропустило
 
Imam problem sa sirkom. Radio sam prije cvatnje Rafalom u dozi od 1.5l /ha.
Sada imam sirak koji probija kroz soju, a ima i sirka koji je već izbacio svoju metlicu.
Zanima me da li bi smio raditi drugi tretman ? Npr. Focus ultra ili neki drugi preparat po vašoj preporuci ?
 
Idi sa drugim,odnosno drugom aktivnom materijom. Rafal je kletodim. A Focus ultra je cikloksdim, pripadaju istoj grupi mislim da bi trebao da radiš sa Flupisorom, Fusiladeom..da ne bi došlo vremenom do rezistentnosti.
 
Hvala !
Nisam do sada radio zaštite nakon cvjetanja, a da nebi napravio problem moram ići pred sami mrak ili mogu i malo ranije ?
 
А шта радиш кад касније сирак изађе,чупаш ,копаш... Ове године је излазио у етапама сад видим да га има где га није било
 
I kod mene mestimicno izasao iako je dobio Sirakcid 1.4l/ha. U momentu primene bilo hladnjikavo i gde je rizom bio jak tu nije uspelo 100%, semenski i mali rizom je resio. Mozda je prava doza trebala biti 1l/kj. Gde ima vise cu ici traktorom, a gde je di koji pocupati.
 
Nazad
Vrh