Herbicidi u soji

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.769
Cicak od imazamoksa na mojim njivama nece da crkne. A kad dodam okson onda ga razbijem kao basagran+rampa palamidu.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.745
@djokica Jos toliko,onda tu je dynox jos,bentazon imas jos lufta takodje.Prosle godine,bila je kisna,isao sam 13-14g harmony-symphony iz 2 puta,i nista nije bilo soji.
Imazamoks je sr...isao sam u nekim LG suncokretima sa 1.2l passat+okvasivac i nije dobro odradio,propustio nesto cicka i jos neke sirokolisne,moracu sto pre da spartam pa sta bude.A plus je suncokret bio malo zut jedno vreme,sad poredjenju sa njim uzmemo tribenuron metil u express hibridima,ono je igra sta mozes sve da radis,em bolje suzbija sirokolisne,em mozes i duplo vise doze od preporucene ici bez vizuelnih posledica,a cena smesna.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.769
Vec smo pisali ali nije zgoreg ponoviti. Pulsar/Passat/Imazamox sam ne moze nista da uradi u kvalitetu. Clearfiled tehnologija je po meni prdnula u cabar sem ako joj se ne doda mogucnost da tolerise jos neki preparat tipa Basagran. Mada i to je kilavo.

geci

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2016
Poruka
661
Ja se isto raspitao pa sam odradio u prvom splitu 8g/ha i u drugom isto 8g

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

djokica

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Feb 2014
Poruka
21
koliko bi dodali dynoxa sa 1 litrom coruma u 2 splitu, naravno + harmony( u prvom putu išlo 6g) sve po h

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.932
Ипак ће она доза тотала од 3,5лит/кј за онај грашак бити довољна, требало је сачекати 15дана да жгадија посустане

Učlanjen(a)
25 Feb 2016
Poruka
305

Danas uradjen 2 split iste doze kao 1 put 0.5 corum,40g dinox 5g sinfony sve po 1kj, korovi su unisteni samo se suncokret jos drzi ...🙃

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
24.209
Ja sam u drugom dodao 1dl/kj rampe za bas velik cicak.
Isao danas sa tatom da obidjem i prskam medje, jedino sto je on bio supervizor a ja nosio ledjni spric pa nisam slikao.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
8.244

Danas uradjen 2 split iste doze kao 1 put 0.5 corum,40g dinox 5g sinfony sve po 1kj, korovi su unisteni samo se suncokret jos drzi ...🙃
Taj suncokret dzigericu mi pojede😬
Nakon 0.3 l Pivota + 6 gr Harmonija + 1.5 l Bentazona, sve po kj, preziveo lako.
Korekcija na pojedina mesta sa pola prskalice nekoliko redova od medje uradjeno sa jos 0,2 l Rampe i 4 gr Harmonija i posle 5 dana veliko nista. Jedino soja dobila po tamburi.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.745
Cupazon kao i obicno sa suncokretom u soji,spartac ce +- 80% unistiti,jedan deo ce uspeti i hemija,a jbg ono sto ostane ce morati rucno,dok se ne ociste njive od njega.Samo kise da bude,sve ostalo ce lako biti.

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.932
Да ли ће решити ризом Клетокс у дози од 1лит/кј? Двоумим се између њега и Фокуса ишао бих и са једним и другим у истој дози од 1лит/кј

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.793
Hoće.Radio sam jednu njivu,brucala od rizomca,sa 1l/kj.odlično je odradio.Sad kreće druga tura,tu će najverovatnije ići Fokus.

Vrh