Herbicidi u kukuruzu

Smanji pritisam na stadnardnim diznama na 1,5-2 bara. 2,5 je presitna kap ilako se zanosi.
Injektorske dizne imaju ,,krupniju" kap ispunjenu vazduhom koja se teže zanosi. Ta ,,krupnija" kap napunjena vazduhom pukne kada padne površinu i poprska okolinu.
 
Meni je ove godine bolje uspelo prskanje na crno u odnosu na prošlu, a slični su uslovi bili tj količina padavina. Jedina razlika je što su prošle godine bile obične 4, ove godine 025 IDK i manja količina vode po hektaru.
 
Boderlica cim budem zamenio dizne probacu da smanjim pritisak kako si napisao. I onda cu da probam sa koliko vode cu da poprskam koliku povrsinu. Npr sipam pola prskalice i teram pa koliko izadje.
 
Boderlica cim budem zamenio dizne probacu da smanjim pritisak kako si napisao. I onda cu da probam sa koliko vode cu da poprskam koliku povrsinu. Npr sipam pola prskalice i teram pa koliko izadje.
Prvo prouči sajt Agritehnikoma iz Zrenjanina.
Meni je ove godine bolje uspelo prskanje na crno u odnosu na prošlu, a slični su uslovi bili tj količina padavina. Jedina razlika je što su prošle godine bile obične 4, ove godine 025 IDK i manja količina vode po hektaru.
Pravilnija (ravnomernija) pokrivenost površine jer su sitnije kapi.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Proćeš isto kao ja. Minđušar me je godinama ismevao (kako on to već zna), a sada prska 18km/h i manjim količinama vode od mene. Imam takvih primera puno. Samo me Mikser nije ismevao. Nisam ja to izmislio, muka me naterala, a ja se prilagodio.
 
Dve nedelje od prskanja.Prosulfuron+ mezotrion za sirokolisne.
Ambrozija pozutela vrh spaljen,neraste ali i ne crkava.
Da se nepovampiri.
Dali da opalim monsunom,jeli on ide do desetog lista,posto vidim pise u upustvu do osmog
 
Verovatno je bila veća ambrozija....
Koliko se sećam da monsunom ne treba ići preko preporučenog uzrasta.
 
Ove godine bas je borba sa korovima.
Taman kad sam zavrsio mogao sam komotno sve ponovo sa laudisom sto sam i ucinio na nekim njivama.Ostalo je u trku ospartano odnosno poluzagrnuto.
Jos sutra i onda stara narodna " sto se mene tice gospodjo vi ste jebana".
 
Код мене је идеално деловало
Мезотрион 0.25 л/ха
Тербутилазин 0.8 л/ха
Никосулфурон 0.7/ха
Римсулфурон 30 г/ха
Нема ништа од корова, све је спржено. Али прошле године је била катастрофа, зато сам сад у сунцокрету имао ливаду. Вероватно има везе и који су препарати, не само активна материја. А да ме питате које сам препарате користио рекао бих не знам.
Ево једна слика: Није било сирка, можда 2 3 огумка. Нешто је скроз цкрло а нешто је прилично модро а да ли ће то да се осуши више и није важно јер је кукуруз преко колена па ће затворити бразду али и ако то мало остане није проблем. Ипак, опарао сам га.
 
Poslednja izmena:
посздрав народе,опрскао сам једну парцелу од 50 ари са 1л фокус ултра,сад видим после тога кренула нек нов сирак,јел могу да поновим фокус још једном или да идем са другим препаратом.кукуруз је 8 листова.
 
U ogledima su probali (bar tako kažu) sa četvorostrukim dozama fokusa i kukuruzu nije ništa bilo ,tako da....
 
Sad sam ih prespartao..pa sta im Bog da.
Neprskam vise nista.
Zp 606 prerastao za spartanje,a ostale kukuruze spartao opusteno.
Setva 15.4.
Vec nekoliko godina ga sejem i mogu reci da je u top 5 hibrida sto se tice energije i porasta.
Neverovatno napreduje
E kasnije drugi faktori odredjuju prinos.
 
Nazad
Vrh