Herbicidi u kukuruzu

Ti si dobar. A zamisli jednoredni sa bunkerom iznad kabine 533. Ceo dan montaža i ceo dan demontaža. Ni alata se nije imalo. Sećam se vremena bez vulkanizera.
 
Физички тешка али сретна времена, било времена и за дружење. Пара било можда више него сада или су паре имале тада много већу вредност од данас. Атар био жив није било њиве да није неко нешто радио на њој. Станеш мало одмориш и мало продиваниш, а данас пустош у атару и кад видиш неког вазда су у журби само махну руком и својим послом. Ко је имао фергусона са кабином тај је био господин, а ови без кабина су били кицоши у фазону шта ми могу киша или ветар.
 
Imam 2Ha kukuruza gde me je uhvatio pljusak na kraju zadnjeg prohoda, a prskao sam Aquilla + Equip ( 2.5L / Ha). Sirak je tu katastrofa sada, prskanje nije uspelo. Danas moram da idem paracem i prihranom, pa kako bude. Da li smem jos jednom poprskati Equip-om ono sto parac ne isece? Nije mi opcija da prvo prksam, pa da cekam za paranje, jer posle parac nece moci da udje, a bitno mi je da ubacim u zemlju sada. Ne znam da li mogu naneti stetu kukuruzu ako jos jednom odem s tim Equip-om, ne znam koliko ga je dobio prosli put, a koliko je kisa sprala...
Ima nesto jace od dve nedelje kako sam prskao.
 
Equip prskaš zbog sirka? Mislim da od Equipa je slaba vajda da će nešto uraditi sirku. Jedino Laudis, drugar je sa Aquilom imao loše iskustvo da nije uradila sirak
 
Da. Laudis ne bih. Imao sam ranija iskustva da potpuno pobeli sirak, i onda se potpuno oporavi. A u stadijumu u kom je sada, verujem da bi se oporavio i ovaj u mojoj njivi. Na kraju krajeva, pojma nemam. Ako neko ima neku ideju, verovatno bih prihvatio, ako bi mi bilo izvodljivo.
 
Majku mu nije 19 vek ,sad svi imaju smartphone ,mogao si pre nego sto si kretao na njivu,ili sa njive pre prskanja pogledati radarske slike i videti jel ce biti kise ili ne,poprilicno je sigurno,mogao si sacuvati dosta novca,to nije jeftina hemija,malo koja jeste ...
Nesto od te hemije je sigurno usvojila biljka,ali ja mislim da je to slabo i da efekat prskanja ce biti slab.
Inace ja sam ove godine koristio i Laudis i Equip,na posebnim parcelama,i itekako sam zadovoljan kako je equip 2.5l/ha uz mislim okvasivac odradio posao.Pre equipa je isla standardna hirosima ,niko+rimisulfuron i ostali za sirokolisne.
 
Naravno da će se oporaviti od Laudisa, samo 2-3 nedelje će biti zaustavljen. Ako je sirak velik, Equip mu ništa neće uraditi, možda na par dana zaustaviti
Te dvije nedelje je dovoljno da kukuruz u potpunosti prekrije sirak i zaustavi njegovo klasanje?

I čime prskati na proljeće sirak iz korena da bi ga zaustavio, prije nicanja ili do 3 lista?

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Kolege samo mi troskavac ostao u kukuruzu,i to neki hibridni troskavac...
Izgleda da na njega ne utice MEZOTRION..i Hirosima koktel..
Vec godinama primecujem da troskavac prezivljava...
Sa kojim preparatom se resiti troskavca da znam za sledecu godinu????
 
На оваквим температурама, да ли је боље прскати рано ујутро или предвече? @Peet је писао да је прскао Хирошимом по роси и да је успело али не видим које су температуре биле.

Исто бих Хирошимом, у питању је пострна сетва.
 
Isključivo ispod 25⁰C da bude temperatura na njivu (12-25). Ja nikada ne prskam po danu, osim insekte posebni u pšenici kada mora po suncu.
 
То знам и углавном поштујем, али у оптималном року ипак не иду дневне 35⁰C+ а да предвече тешко пада температура као сада и да се ујутро брзо загреје.
 
Nazad
Vrh