Herbicidi u kukuruzu

Definitivno je total slabiji.... Prošle godine nakon pšenice sam dva puta prskao njivu, posejao kukuruz, prskao sa niko-rimsulfuronom i eno ga opet izbija u tom jednom delu njive. Juče je dobio aragoto-a, pa da vidimo da li će ga stopirati kao Laudis. Inače na toj njivi je trebala biti uljana repica koja izhebe sirak samo tako ali da ne bih komšiji pravio štetu (on je rekao da će sejati kukuruz) ajd i ja posejem kukuruz..... Međutim,komšija se predomislio i posejao mak. Jbi ga......
 
Ja sam pre dva dana ponovio 3 vrste do jednog komsije gde sam isao sa laudisom i nikosavom matori sirak. Cista cela njiva samo te tri vrste opet se oporavlja matori sirak. Sad sam ga tukao sa mansonom bejerovim ful.doza.
Videcemo kako ce biti na jesen 🫤
Kukuruz inace u 8 listu.
 
Zelena agenda će nam .ebati kevu, toliko da nismo ni svesni.
Kevu će nam lopovluk kao i do sada .ebati. iste su etikete, ista kolicina aktivne materije a hemija slaba.

Zadnje 3god katastrofa kako lose ali ove godine je vrhunac! Hirosima 0 bodova. Isao danas laudisom. Nisam sipao iz vodovoda vodu, pomislih mozda je zbog tvrde vode. Sipao bunarsku. Unistio me sitni pesak. Svakih 10m stoj cisti dizne. Prodje sita, diznu zapusi. Nasao kesicu od rimex-a pa sa ivicom od kesice cistio. Okupao se hemijom kao nikad do sad
 
Mislim da je problem u nekim ,,aditivima" (koji utiču na učinkovitost totala) u totalu, a ne konkretno u aktivnoj materiji.
 
Ne razumem ?
Ili je štetna ili nije i zašto je štetna ?
Kakve veze ima šta komšija koristi u svojoj njivi ako ne prska po tvojoj njivi. Ako ti oprska tuži ga za nadoknadu štete. Nema drugog rešenja.
 
Problem je u diznama kod prskalica i sam vozac,nije hemija problem.I meni je komsija ostetio kukuruz od totala,dizne za vetar ali dzabe kad leti po njivi i zbog toga radni pritisak negde u plafon ko zna koliko bari ....Iza njega oblak hemije dok prska ,sta reci.
 
Standardne dizne su prevaziđene, o mesinganim ne bih komentariso.
Svaka vrsta dizne ima svoju namenu. Obavezno tripleks ili kvadripleks nosači i napraviti kompromis.
Radni pritisak je pored vrste dizne mnogo bitan. 95% radi sa prevelikim diznama i prevelikim pritiscima.
Moja preporuka je sajt od Agritehnikoma, kada se otvore sve stranice, ima sve objašnjeno. Čak i u slikama preporuke kultura-dizna-vrsta tretiranja.
 
Boderlica ti si mi svakako pomogao i dao par saveta. Sada sa mojoj veoma starom Moravom 330 sa punom prskalicom glat isprskam 2,5 ha. Dakle jedno punjenje i mnogo manje vremena utrošim. Stavio sam dizne 02 obične i smanjio pritisak na 2-2,5 bara. U planu mi je da uzmem nove dizne za vetar isto 02 i da mi pritisak bude i ispod 2 bara. A to ću uraditi ovo leto i taman kad bude urađena pšenica da sve isprobam koliko mi je vode potrebno sa takvim sistemom. Verovatno da je tripleks daleko bolja varijanta ali još nisam na tom nivou. Da imam kvalitetniju prskalicu verovatno bi i bilo toga. Sa ovim sam sada veoma zadovoljan.
 
Nazad
Vrh