Herbicidi u kukuruzu

sulfuroni na nekim parcelama nisu dotakli rizomski sirak. Hoće li delovati laudis i koja je doza potrebna ako je sirak jednake visine ili veći od kukuruza? I može li Taras ili neka druga kopija da ga zameni?
Laudis, ekvip i nikosav, max doze za sve i udri. Ima da mu pomogne na tri nedelje da kukuruz pobegne.
 
IMG-1008.jpg


IMG-1007.jpg
IMG-1006.jpg


Adengo plus slaba njiva plus mnogo padavine
Ima li mu spasa nekim prihranama ili amninokiselinama
Spartaj ga dva puta....
 
Ja bi tu laudis i nikosulfuron zajedno,malkice pojačati dozu.
Vec kupljeno i oprskano sa Cornisto pro..Trebao sam ranije da pitam za savet..Mada ovde u Paracinu u radnji koja je najposecenija, cim kazem za sta mi treba i pored toga sto trazim nesto pouzdanije, tipa bayer, basf uopste te ne slusa, odmah vadi iz rafa i prica svoju pricu kao papagaj koliko vode, 2-3 sata da ne pada kisa, bla, bla. Ne verujem i da ima stogod od skupljih preparata..I na pitanje da li ce to da resi stvar, odgovor prskaj i ne brini..Dao mi 2 l za hektar kada sam mu rekao da pored cicka i poponca ima jos po neka trava..Kasnije procitah doza je 1,3 l/h..Sunuo sve!..i dodao corn speed, ako se sokira, mozda mu pomogne malo. I neka mu je bog na pomoci!..
Evo kako izgleda sada, a potrudicu se da objavim i rezultat herbicida Cornisto pro. Ova je 50 ari, a druga takodje 50 ari je u dosta boljem stanju. Ona ce se izvuci gotovo sam siguran.
 
Poslednja izmena:
@ Ranobobas

Tako isto i u ks, cim potrazim neku skuplju hemiju gledaju me belo. Obidjem ceo grad i okolna sela. Jednom sam morao za Stopanju da idem da kupim hemije. Zato zadnjih godina sve uzmem online.
 
IMG-1015.jpg
ja mu opocim obavezno spartanje i pustim An,kukuruz se preporodi

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
I ja sam ga danas išpartao pa cu videti rezultat za par dana nadam se da ce se oporaviti. Par dana pred kišu dobio i 200kg/h ureje rasipacem samo sto je palo preko 50l kiše mislim da je dosta odnela voda jer je malo pod nagibom njiva
 
@ Ranobobas

Tako isto i u ks, cim potrazim neku skuplju hemiju gledaju me belo. Obidjem ceo grad i okolna sela. Jednom sam morao za Stopanju da idem da kupim hemije. Zato zadnjih godina sve uzmem online.
Da, da..upravo tako, belo te gledaju, a cuo sam da je kod vas jos i gora situacija po tom pitanju..Ranije dok sam se ozbiljnije bavio ratarstvom, donosili mi promoteri licno..Posalji mi na pp gde narucujes, posto meni mislim iz stovet rekli da ne salju hemiju postom.
 
Samo Adengo u 3 peru i to čak nesto manja doza od 400ml, ali opet kazem njiva nije u dobroj kondiciji druga god kako je radim do tada se nije radila. Jedina dobra stvar barem je čista 😅😅😃
Ja sam adengom tako, stopirao, 1 kukuruz, i jos za vraga poceo ga zicnjak, jesti. Znaci na drugim njivama preeko koljena a na toj ni 15,cm....
Kad je krenuo i doslo vrsenje bolje je curio na toj njivi jer jee docekao, posljebkisu a ovi raniji dobri kukuruzi izgorili do te kise.
Adengo je dobro sredstvo ali zna biti njiva gdje ga bas stopira. Doduse i hirosima zna stopirati.....
 
Jel ima neko iskustva sa nikosulfuronom dva puta po 1.5 l/ha?
Konkretno radio sam sirak na 5om listu sa nikosulfuronom 1.5 l/ha, pre 20 dana. Danas vidim stari sirak izgoreo a novi sirak krece sitan a kukuruz u 8 listu. Razmisljam jos jednom nikosulfuronom uz dodatak rimosulfurona...
Da li neko ima iskustva da je radio u ovim dozama nikosulfuron?
 
Ja sam adengom tako, stopirao, 1 kukuruz, i jos za vraga poceo ga zicnjak, jesti. Znaci na drugim njivama preeko koljena a na toj ni 15,cm....
Kad je krenuo i doslo vrsenje bolje je curio na toj njivi jer jee docekao, posljebkisu a ovi raniji dobri kukuruzi izgorili do te kise.
Adengo je dobro sredstvo ali zna biti njiva gdje ga bas stopira. Doduse i hirosima zna stopirati.....
Upravo tako i kod mene jedan nema ni 20cm dok drugi ide prema 1m visine, treba biti njiva u dobroj kondiciji kada se radi Adengom u ovako kišnom proleću kao sto je trenutno u mom kraju
 
@pet.man kraj meseca a 8-mi list, jesi dobro brojao? Kad su sejani?
Ja to ne bih radio. Previše je nikosulfurona. Ali ako ti nije neka velika površina u pitanju, i ako želiš da eksperimentišeš onda ožeži niko-rim sulfuronima i javi kakav je ishod. Ili uzmi Laudis, koji će stopirati sirak a na jesen posej ječam ili pšenicu a posle toga posej uljanu repicu (ili suncokret) pa opet pšenicu. Tako ćeš se rešiti sirka.
 
Mi danas ospartali deo kukuruza.Svuda krenuo muhar .Ima gde sam prskao laudisom a lepo ga i odradi spartac ....Mozda najbolje ospartati i kraj...
 
Meni se desilo više puta da sam zeznuo s prskanjem pa ostali korovi, špartanje nikad nije riješilo problem, jednostavno poslije opet korov krene.
 
30Jel ima neko iskustva sa nikosulfuronom dva puta po 1.5 l/ha?
Konkretno radio sam sirak na 5om listu sa nikosulfuronom 1.5 l/ha, pre 20 dana. Danas vidim stari sirak izgoreo a novi sirak krece sitan a kukuruz u 8 listu. Razmisljam jos jednom nikosulfuronom uz dodatak rimosulfurona...
Da li neko ima iskustva da je radio u ovim dozama nikosulfuron?
Ja sam juče išao sa 1lit/ha nikosulfurona kukuruz 7-8 pero dodao sam i aminokiseline 5lit/ha sav je neki kilav a pre dve nedelje sa 1,2 lit/ha nikosulfuron ÷ 30gr/ha rimsulfuron.Juče predveče je dobio i lepu kišu
 
Nazad
Vrh