Herbicidi u kukuruzu

Ma eqvip je golo govno,ja sam prosle godine sa njim radio radio drugi put jednu njivu ma bukvalno nije nista ni pipnuo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Slažem se, nego sam pokušao nekom logikom da kad Laudis počne da suši nadzemni deo možda Equip nekako stigne do korena ali uzalud...
 
@olalija
Kako to da si posejao kukuruz u tako zakorovljenoj parceli sa sirkom?
Ugovorio sam neki ogled suncokreta ali nisu hteli ovu njivu a bilo mi previše 35 % parcela da bude pod suncokretom, tako da sam ovu planirao da posejem Blason ultra ali ga nisam nabavio. Prošle godine je bilo mnogo gore na ovoj njivi pa sam imao nekih 7100 kg/kj kukuruza.
 
I ja imam jednu parcelu gde je izbio sirak iz semena kao teepih. Sutra cu morati da prskam,ali jos nijsam odlucio sa cim. (ili monsun ili laudis)
Kukuruz 10 listova.
 
Da ponovim ,niko ne odgovara . Kasna sjetva ,novi zakup ,kukuruz oko 4 do 6 lista ,danas sam oprskao laudisom i malo nesto terbisa dodao , a ne sjeti se da dodam dikambu . Vidim dok sam prskao da ima palamide u krugovima pa pitam sta ocekivati ?
Radi Laudis Palamidu, 99 % korova koji su nikli u vreme prskanja će uništiti nadzemni deo. Sirak semenac će uništiti, rizomac zaustaviti 15-20 dana...
 
Ugovorio sam neki ogled suncokreta ali nisu hteli ovu njivu a bilo mi previše 35 % parcela da bude pod suncokretom, tako da sam ovu planirao da posejem Blason ultra ali ga nisam nabavio. Prošle godine je bilo mnogo gore na ovoj njivi pa sam imao nekih 7100 kg/kj kukuruza.
Hmmm...da li to znaci da sirak ne utice toliko na prinos, posto je to odlican prinos ili si momacki nadjubrio?
 
Hmmm...da li to znaci da sirak ne utice toliko na prinos, posto je to odlican prinos ili si momacki nadjubrio?
Naravno da utiče, bitno je koja biljka nadjača onu drugu ta ima manje gubitke u razvoju i prinosu. Prošle godine sam ovo prskao kada je kukuruz bio oko 1,4 m visine a sirak oko 80 cm. Laudis je skroz stopirao sirak na jedno 3 nedelje, kukuruz se najnormalnije razvio, vlage i hrane je bilo dovoljno i prinos je bio normalan. Problem sa ovom godinom je što sam morao ranije da prskam jer Hirošima nije uspela da stopira sirak na više od 10 dana a za utorak i sredu se najavljuju temperature do 40 stepeni i bez kiše, ako uopšte preživi kukuruz neće moći da pobegne dovoljno sirku.
Postoji mogućnost obzirom na prognozu da svi isto rode ali se nadam da se to ipak neće desiti...
 
I ja danas istukao sirak laudisom.Videecemo za koji dan sta sam napravio. Nikada do sada veci kukuruz nisam prskao.Jedva traktor idee a da ga ne lomi.
 
Ovako nešto još nisam radio.
Hirošima propustio muhariku.
Razloga ne znam!!??
Trebao sam ranije raditi korekciju ali čekao sam kišu.
Laudis kao zadnja sansa ali ne očekujem neke rezultate.
a7245f5dab8c884b2c1f641615d9f259.jpg
14d2ab4f450c2ed6f1741ebd92450125.jpg
cda292d75e264a8e69380b27516ad2f2.jpg
2288d73d27cd6993aab4e47efdcb1afa.jpg
 
Koliko treba vremena da pocne trava bjelit poslije upotrebe laudisa....i ja imam muhar gusti koji je ostao iza lumaksa i prskao sam sa litrom laudisa i pola litre sirana na 0.6 ha pre par dana i malo je pozutio gdje je redi muhar....cekam da vidim dejstvo laudisa
 
Nazad
Vrh