Herbicidi u kukuruzu

Ovde se treba zapitati šta je glavni usev? Znam ja da se nekada nešto nemože i da se nema , ali u ovakvoj njivi sejati kukuruz je samo još veći trošak i rizik.
 
Ne. Cena od 100 evra je maksimalno, i još se nije desilo da je neko ponudio više da bi uzeo zemlju, ili prihvatio na veću cenu. Nudjeno mi je 4 ha prvoklasne zemlje za 800 evra, nisam prihvatio. Iako je pored moje njive. Nudio je i ostalima, niko nije prihvatio. I dalje sam radi tu svoju zemlju, jer je ne da za 100 evra.

Kad bi se desilo da se pojavi neko i da da tipa 200-300 evra za hektar, mislim da bi brzo popio dobre batine negde u ataru... 😂
Da se ne bi mozda i prevario tu pricu su pricali u okolnih 15 sela kod nas pa 2 koji nabijaju cijenu u tih 15 sela nikad batina nisu dobili pa cak ni prijetnju
 
Ja sam takav efekat postigao laudisom i sa 0.5L/kj /100L vode

Uglavnom oprskam jednom sa 0.5 , ako ima potrebe i drugi put sa 0.5 ako se neki korov slucajno regenerise.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zato što nema konkurencije. Samo jedan odavde, na primer iz Sasa da se domaci do vas, brzo bi se češali i gde vas ne svrbi. Ovde neće 75% njih da ti potpiše ugovor, ako se nećkaš ide kod drugog. Da hoće neko da proda npr 10 ha u zakup danas i kaže 350-400 evra, do uveče bi najmanje 100 njih bilo zainteresovano i od njih 100 102 bi pristala na tu cenu...Zato ne možeš iz komformističkog ugla razmišljati, mi ovde radimo zakupe za 30-100 e zarade a vi sa lošijim prinosima imate 300 evra/ha. Pratioci mi pišu na jutjubu kako je kod njih špartanje 100 evra/ha a kod mene je 15-20 evra...Itd.
Ne bih bas rekao da uopste i ima zarade na te cene arende ne znam kako ste stojali sa padavinama ali kod nas i za 250 se ne isplati raditi,vraceno pre neku godinu 30 kj arende kome se svidja da lomi masine za 0 ili par desetina evra samo izvolte ...
 
Al zato neki iz tvog sela polomiše se da kod nas uzmu zemlju.Uzmu u paketu pa kad vide kakve sve zemlje ima razočaraju se.Jedan napustio pretprošle g čini mi se.Mi stvarno imamo šaren atar do besvesti.Od najgorig mogućih zemlji do odličnih.
 
Ovo je delovanje Hirošime posle 7 dana od prskanja.Rekoste da sporo deluje.pa pitam dal će još delovati na ove korove ili da špartam i to mu je to.Ne pada mi napamet da kupujem opet hemiju.
Ovaj počupan sirak jel semenski ili rizomski?Išao sam sa punom dozom Hirošime ali sam trebao malo ranije da prskam.prerasli mi korovi.Ovo je dobra zemlja pored same Morave ali se seje samo kukuruz duži niz godina.i eto belaja.
73232e3d637805ae19ca4311bbb666d9.jpg
d5c346418b1ed088de01765f14755cb7.jpg
c689e7ce1c54817be5240b3abe8375f8.jpg
7edafb7fb80d6418142dc658e8f217c8.jpg


Послато са LG-M250 помоћу Тапатока
 
Al zato neki iz tvog sela polomiše se da kod nas uzmu zemlju.Uzmu u paketu pa kad vide kakve sve zemlje ima razočaraju se.Jedan napustio pretprošle g čini mi se.Mi stvarno imamo šaren atar do besvesti.Od najgorig mogućih zemlji do odličnih.
E pa o cemu pricam zasto je napustio ne uklapa se racunica, godine su sve gore nekada na svojoj zemlji ostane 200e a da zakupis ostaje jedna velika 0 i sta si radio cele godine lomio masinu , da nepricam o tome da treba posejati psenicu na zakup,@olalija svaka vama cast kako se borite sa tim cenama arende na suvom ratarenju ...
 
Ma svi rade i usluge usput pa tamo neku državnu zemlju ispod cene a isto tako i privatno, veličina parcele ima isto uticaj, mi čujemo samo za ono skupo a on prosek manji nego drugi ili isto a da ne pričamo da on kupuje repromaterijal po manjim cenama pošto ide direktno pa cena na količinu predate robe i kad upali godina (jedna u 3-4 godine) sa ovakvim cenama i rodom a nisu previše alavi oni odskoče lepo ali no.
 
E pa o cemu pricam zasto je napustio ne uklapa se racunica, godine su sve gore nekada na svojoj zemlji ostane 200e a da zakupis ostaje jedna velika 0 i sta si radio cele godine lomio masinu , da nepricam o tome da treba posejati psenicu na zakup,@olalija svaka vama cast kako se borite sa tim cenama arende na suvom ratarenju ...
Ja se ne borim, odustao sam. Zacrtao sam granicu od 200 evra po jutru i ne plaćam više. Imam mehanizaciju za mnogo više zemlje ali neću da plaćam ludačke zakupe pa me arendaši zaobilaze...Na žalost i ovo moje pravilo ima izuzetak pošto jednom dedi plaćam 225 evra ali je to duga priča i umešani su mnogi faktori, čak koristim neka njegova sredstva kad mi finansijski zagusti...
 
Nazad
Vrh