Herbicidi u kukuruzu

Prskano Hirošimom i Lodinom u 4, 5 listu. U principu nema puno korova, osim poponca koji je negde počeo da se penje uz kukuruz, ponekog sitnog muhara i pirevine. Proredio i posekao poponac koji je počeo da se mota oko kukuruza. Možda sam trebao sačekati još nedelju dana sa prskanjem da izađe još korova, sve ovo je izašlo nakon prskanja, ali sam se plašio da kukuruz ne preraste, novi list na svaka tri dana. Mnogo su kasno korovi iznikli.

a65376235214f30d2da19cd34f780bc8.jpg
f66fe506fdc6f2bb853557a01567be21.jpg
8f0be8cc98b2327f84c21db01b0ab2a1.jpg
f994358fa45547eb129b313276d11b45.jpg
1b0bf77402b183023fd7173fb9e4d705.jpg


Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
Dobro je to.Jedino sledeće godine žito pa total zbog zubače.Nema poganije trave.Ali nemaš je mnogo.Tu ne pomaže hirošima.
 
Prskao usluzno kukuruz sejan na kukuruz. Sirka more,rimsulfuron+nikosulfuron, posle eqvip ful doze, jbm ista da ga je pipnulo.U nedelju kad sam prolazio pored te parcele, sirak metlici uveliko.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zna li neko koja je cijena herbicida lontrel ili bolje kopija boss ili slicno i u kojoj dozi ide ?
Gledam ako izbace terbis cime da zamijenim u kukuruzu
 
Postavicu ovde pitanje posto nema rubrike bas za to. Da li je moguce da vetar uradi zanosenje herbicida na oko 80 metara? Nakon sto je u blizini tretirana jedna lucerka, primetio sam promene i ostecenja na listovima kupusa? Hvala.
 
Без имало проблема још ако је подигнута вишље прскалица или гране,а јачи притисак. Ако сумњаш однесеш на анализу у ПСС и онда си сигуран од чега је оштећење.
 
Jedino da između lucerke i kupusa nema ništa ali kakav je to vetar duvao ?
Dešavalo se pre kada su prskali avionom ,da ima zanošenja na veću razdaljinu iako je vreme bilo bez daška vetra.Pošto je avion išao sa malo vode i sa sitnim kapima posle naleta aviona "magla" je lebdela u vazduhu .Mesto da se spusti na određenu parcelu dešavalo se da se "oblak magle" nekontrolisano pomeri i odluta 50-100 metar dalje.
 
Nema nista izmedju, tj. Ima strnjika koja je uradjena gruberom i nije tretirana hemijski.Krajem avgusta je bilo vetra...
 
А има ли било каквог корова по тој стрњици па да се на њему види дали има ожеготина од хемије?
Мени је комшија пре пар година опрскао малину, преко пута је прскао кукурузе пут је широк 5-6 м дувао ветар још наводно је спустио гране до земље и ипак је 4 реда по 20+ м опрскао и осушио.Тако да ако је јак притисак+ветар,а гране подигнуте високо без проблема преноси ветар.
 
U strnjici samo uskolisni korovi, problem je sto je moj kupus bio izuzetno mali, u fazi kotiledona, pa mu je bilo dovoljno i minimalna količina hemije.
 
Nazad
Vrh