Herbicidi u kukuruzu

@Rabadzija
Da nisi ti prijatelju nešto pomešao? Kažeš da već tri godine prskaš samo na crno a onda si naveo čitavu paletu preparata koji deluju samo folijarno. :sta:
Objasni nam malo o čemu se radi. :cao:
 
Branko je napisao(la):
Ako Motivel ne smeta kukuruzu i do 8-mog lista, onda ni svi ostali preparati na istoj bazi ne bi trebali da prave problem.

Dukej, Talisman je inače jako loš preparat u odnosu na ostale iz te grupe. Ako ga ne daš punu dozu nemoj očekivati zadovoljavajući efekat, a i onda je pitanje dali će dobro odraditi, pre svega zato što se jako teško razmešava. Samo jedne godine sam ga koristio - i nikad više.

Išao sam sa punom dozom Talismana. A baš ta informacija da Motivel (i njegovi klonovi) može da ide u kukuruz do osmog lista me je i navela da se opredelim za kombinaciju sa Callistom upravo zato da bih dočekao korove da izađu. Međutim, izgleda da ta priča o osmom listu ne pije vodu, bar ako naiđe ampa i izlomi kukuruze.

Kod nas u poljoprivrednu apoteku često navrate promoteri iz Galenike i ja sam se jednom zadesio tamo kad su oni bili. Opisao sam im taj problem sa Talismanom i promoter je odbacio mogućnost da je to zbog Talismana i rekao je da to mora biti od druge hemije. Pošto ja još nisam prolupao i znam s' čim sam prskao i ove godine a i ranijih, rekao sam s' čim je sve prskano i odgovor je bio da ne zna zašto su mi se izlomili kukuruzi ali da to nije od Talismana. Taj preparat im je postao udarni i sa velikim prometom i niko se još nije žalio na njega. Sad, moguće je da je i tako a moguće je i da neće sad baš meni priznati da je to posledica kasne primene Talismana. Sve jedno, ja ga više neću koristiti!
 
Odg: Herbicidi 2011

Za Talisman treba malo jaca doza, ja sam prskao sa 0.9 talismana po lancu + Cambio 1 l po lancu i stvarno sam bio zadovoljan :D
 
Jedno stručno pitanje, prošle godine sam prskao sa Tarot + sa okvašivačem i delovao je savršeno e sad, imam jedan deo njiva gde je kukuruz na kukuruz da li smem ponovo da prskam sa istim herbicidom jer ću ostale njive sigurno prskati sa njim. Hvala.
 
Nisam mislio zbog korova nego zbog kukuruza ukoliko se rezidue nisu razgradile a posle ponovnog tretmana nastanu nove.
 
Mims, po mom misljenju slobodno prskaj tom kombinacijom! Pogotovo ako sejes neki od pionirovih ili dekalb hibrida.
 
Pisao sam već negde o tome, pošto skoro uvek idem kukuruz posle žita, odradim totalnim herbicidom i na 90% njiva prodjem samo sa jednim prskanjem /acetohlor/ pre nicanja. Naravno kad uzmem nove parcele onda bude malo problema dok se ne očiste od korova.
 
miroslav k je napisao(la):
MOMOSARIC je napisao(la):
Šta najbolje uništava suncokret u kukuruzu?Radim prvi put neke njive a tu je bio suncokret i znam da je dosta prosuto .
suncukret se veuma lako suzbija u kukuruzu, skoro svi herbicidi ga unistavaju. ali problem je sto posle niknu novi suncokreti
Mozda bi bilo dobro da koristis Callisto...Osim preko lista, ima i delovanje preko zemljista, pa bi to resilo problem drugih generacija suncokreta
 
Da ali ne zaboravi da taj suncokret prvi krene i hoce ako ga ima u velikoj kolicini da gusi kukuruz i izduzuje ga...A Calisto je steta koristiti u prvim pocetnim fazama,vec od 5-6 lista kada izadju i drugi korovi...To je moje misljenje,e sad...Ja sam radio Mustangom i mogu ti reci da je za te pare odlican sto se tice samoniklog suncokreta i sirokolisnih korova uopste u prvim fazama
 
Nazad
Vrh