Herbicidi u kukuruzu

Jel neko sejao NS444 ultra,kako se ponasha kukuruz prema herbicide.Ima li neko izkustvo?
Hvala unapred :ppozdrav:
 
Molim vas za savet ako bih ove godine tretirao kukuruz callistom da li mogu sledeće godine tu parcelu da zasejem lucerkom,jer vidim da je efikasan ali i da netreba sejati posle kukuruza šećernu repu,suncokrte i dr.Puno hvala!
 
Pozdrav svima na forumu. Imam pitanje vezano za Tarot+ Svake godine prskam sa njim kukuruz i odlicno uspeva, zadovoljan sam kako deluje i na sirokolisne i na uskolisne korove. Prosle godine sam imao jedan problem, poprskao sam neke parcele pre podne i posle podne je pala kisa koja je padala 5-6 dana bez prestanka. Kada je prestala poprskao sam i ostale parcele gde je bio i malo veci kukuruz i veca trava. Kasnije prskanje je uspelo odlicno a to ranije pre kise je i slabo uspelo i odrazilo se na kukuruz. Na mestima je kukuruz bio i oko 1-1.5m visine. Imao je klip solidan ali je ostao nizak i imao svetliju boju. Sa parcele od oko 90ari imao sam 10prikolica od 3t silaze, prosle godine je tu bilo 19 prikolica silaze. Da li je moguce da je posle prskanja kisa saprala herbicid u zemlju i da je preko korena negativno uticao na kukuruz? Da li je neko imao slicne probleme? Hvala unapred.
 
Ne bi trebalo da sam preterao dozu jer sam do sada svake godine isao sa onim pakovanjem 2x220g na povrsinu od oko 1.2ha i bilo je dobro, a prosle godine nisam mogao da nadjem to pakovanje pa sam uzeo ono manje od 2x185g i prskao istu povrsinu, nisam mogao da ga razmeravam jer mi tako odgovara zbog povrsine. Znaci da je bila i manja doza nego do sada. Isto je odradjena sva agrotehnika samo je razlika to u prskanju, jedan deo je bio pre obilnih kisa a drugi posle kasnije kada je i kukuruz bio veci i veca trava, tu je uspelo odlicno. Moje neko misljenje je da je otrov sapran u zemlju i da ga je kukuruz uneo u sebe preko korena. Da li je to moguce?
 
Sigurno je kisa sisla u zoni korena i dikamba je delovala na kukuruz pogotovo sto je tada bio i hladniji period pa nije ni najbolje delovao na korove.Obican tarot ne moze da osteti kukuruz a tarot plus kad ja velika kolicina vode moze.
 
Kengur je napisao(la):
Dikamba kako ja znam ( a znam :D ) ne deluje na uskolisne korove i biljke.... Samo na sirokolisne
Sigurno deluje samo na sirokolisne korove ja sam proletos prska 50% povrsina pod kukuruza sa Dikambom...
 
Deluje na kukuruz ako sidje u korenov pojas i ako kukuruz preraste fazu od 5 listova.Da ne deluje na kukuruz onda bi mogao da prkas sa banvelom ili ti dikambom i kad prodje 5-6 list.To su hormonalni preparati i sa njima nema zajebancije.A nisam ni rekao da deluje na uskolisne korove.
 
Boki-Vl je napisao(la):
Kengur je napisao(la):
Dikamba kako ja znam ( a znam :D ) ne deluje na uskolisne korove i biljke.... Samo na sirokolisne
Sigurno deluje samo na sirokolisne korove ja sam proletos prska 50% povrsina pod kukuruza sa Dikambom...
Ja sam prosle godine dve parcele dva puta prosao punom dozom dikambe i kukuruz je ponosno sijao na suncu, prinos je bio odlican...
 
Prvi put sam isao samo dikambom dok je kukuruz bio u dva lista da unistim Palamidu i samonikli suncokret. Drugi put sam mesao sa Equip-om kad je kukuruz bio u 5 lista i prskao normalno protiv svega.
Post je spojen: [time]1298535980[/time]
_________________________________________________
Inace palamida je zilav korov i dok cami bolesna posle prskanja pusta iz korena izdanak pa se cudis odakle ponovo nikla!? Zato sam isao dva puta i skroz je zaj.bo.
 
Čini mi se da je Merlin bio 20e/ha , nemojte me držati za riječ , koristio sam ga ali nisam siguran za cijenu , a ove godine ga još nisam kupio . Sada ime neki Merlin flex pa ćemo vidjeti. Uglavnom i ove godine neću eksperimentisati zbog 10ak eura/ha nego ću se družiti sa Bayer om , kao i dosad Merlin i Equip.
 
pujol je napisao(la):
Sta treba dodati sa callistom da bi bila dobitna kombinacija,tj njiva bez korova?
Calisto ce odneti sirokolisne, a za uskolisne-neku sulfonilureu. Najbolja varijanta je u kombinaciji sa Eqipom, jer mozes uraditi i kasniju primenu, do osmog lista recimo.I s obzirom da Eqip sadrzi protektant, nije ga potrebno dodavati
 
pujol je napisao(la):
ta treba dodati sa callistom da bi bila dobitna kombinacija,tj njiva bez korova?

Varijanta sa eqvipom je preskupa. Imas dosta jeftinijih preparata na bazi sulfoniluree tipa Gat, Motivel, Novovel...
 
Ako bi naprimer radio sa callistom i motivelom posto cujem da ga dosta hvala,u koju dozu bi trebao to da uradim ako prskam npr. do 4-5 lista kukuruza.I jos jedno pitanje koliko je vode potrebno u prskalici za jedan ha? :cao:
 
Nazad
Vrh