Herbicidi u kukuruzu

paorpaor je napisao(la):
pujol je napisao(la):
ta treba dodati sa callistom da bi bila dobitna kombinacija,tj njiva bez korova?

Varijanta sa eqvipom je preskupa. Imas dosta jeftinijih preparata na bazi sulfoniluree tipa Gat, Motivel, Novovel...
Ja vidis vise postujem herbicide za uskolisne korove nego za sirokolisne. Ja koristim Equip i neku jeftinu varijantu dikambe. Jer Equip garantovano ne steti kukuruzu!
Post je spojen: [time]1298634546[/time]
_________________________________________________
pujol je napisao(la):
Ako bi naprimer radio sa callistom i motivelom posto cujem da ga dosta hvala,u koju dozu bi trebao to da uradim ako prskam npr. do 4-5 lista kukuruza.I jos jedno pitanje koliko je vode potrebno u prskalici za jedan ha? :cao:
do 4-5 lista nema potrebe da kupujes skupi callisto! Mozes Motivel-Cambio da koristis.
 
Ja radim ovako
1; osnovno prskanje na crno acetohlorom
2;korektivno prskanje sirokolisnih korova ako je potrebno do 3 l sa 2.4d
3;korektivno prskanje sirokolisnih korova ako je potrebno dikambom do 5-6lista
i u zavisnosti uskolisnih korova neki naj jeftiniji Nikosulfuron (siran , nikon, talisman) ili Rimosulfuron (rimex) ili kombinacijom istih
4; nedaj boze kalisto za sirokolisne ili nikosulfuron za uskolisne
Jos se nije desilo da bude potrebe za 4 fazom , zbog vremenskih uslova ili neuspesnosti 3 faze
 
Iz onoga sto sam video cini mi se da vecina vas nepotrebno baca novac. Ima gomila nasih preparata koji su efikasni kao i gore pominjani. Prosla godina bila je idealna za primenu zemljisnih herbicida, moja preporuka je Acetogal plus 2 L/ha + Rezon 2 L/ha. Ovo je verovatno najekonomicnija kombinacija na trzistu koja suzbija uskoline i sirokolisne korove. Prednost zemljisnih herbicida je u tome sto obezbedjuju nesmetan rast i razvoj kukuruza u pocetnoj fazi razvica, kada je ujedno i najosetljiviji. Ako ne radite pre em tretmane, nego suzbijate korove u postu..onda je dobra kombinacija Talisman 1,25 L/ha + Plamen 0,7 L/ha. Ova varijanta cisti njivu od jedno i visegodisnjih uskolisnih i sirokolisnih korova. Vreme primene je do 5. lista kukuruza. Talisman moze i do 7. lista, ali plamen najkasnije do petog.
 
dr Marre9 je napisao(la):
Iz onoga sto sam video cini mi se da vecina vas nepotrebno baca novac. Ima gomila nasih preparata koji su efikasni kao i gore pominjani. Prosla godina bila je idealna za primenu zemljisnih herbicida, moja preporuka je Acetogal plus 2 L/ha + Rezon 2 L/ha. Ovo je verovatno najekonomicnija kombinacija na trzistu koja suzbija uskoline i sirokolisne korove. Prednost zemljisnih herbicida je u tome sto obezbedjuju nesmetan rast i razvoj kukuruza u pocetnoj fazi razvica, kada je ujedno i najosetljiviji. Ako ne radite pre em tretmane, nego suzbijate korove u postu..onda je dobra kombinacija Talisman 1,25 L/ha + Plamen 0,7 L/ha. Ova varijanta cisti njivu od jedno i visegodisnjih uskolisnih i sirokolisnih korova. Vreme primene je do 5. lista kukuruza. Talisman moze i do 7. lista, ali plamen najkasnije do petog.
Sta mislis da nam se prvo predstavis ?
Zasto koristiti talisman ako je npr siran jeftiniji?
Zasto bi neki savestan ratar preskocio osnovni tretman zemljisnim preparatima?
Sta mislis da herbicid izaberemo tako da ima spektar delovanja samo na korov koji imamo u njivi , npr nema sirka , pirevine , zubace , a ima samo muhar i ostruga sta onda ? Ocemo tu da grunemo Calisto plus motivel li Ekvip plus maister ili tako neke efikasne herbicide?
 
Nema potrebe za protektantom jer se kukuruz prska do 6-7 lista, a do tad kukuruzu nista ne smeta. To je moja kombinacija u proteklih par godina, a kombinacija sa jeftinim zemljisnim herbicidima je nista nego jeftina.
Ja se drzim one poslovice: Nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftino. Veruj zaista je tako :cao:
 
mladen87 je napisao(la):
koliko izadje equip po jutru/ha?
para ili doza??
Post je spojen: [time]1298670949[/time]
_________________________________________________
ja idem sa 1 litar/kj + dikamba + urea
Post je spojen: [time]1298696183[/time]
_________________________________________________
koliko je cena sada nisam jos pitao
 
A što se tiče korova prvo upoznaj šta od korova raste na parceli, tada ćeš i da pronađeš najjeftini i najefikasniji preparat - najbolji savjet koji ja dobih :cao:
 
Lija je napisao(la):
A što se tiče korova prvo upoznaj šta od korova raste na parceli, tada ćeš i da pronađeš najjeftini i najefikasniji preparat - najbolji savjet koji ja dobih :cao:
bajo ekonomija .
srdjuanzorz je napisao(la):
Lepo kazes samo nije bitno najeftiniji nego najbolji i najefikasniji. :ppozdrav:
E jeb.. ekonomsku racunicu , ma nek prska sirokolisne korove sa najskupljim preparatom za uskolisne pa nece pomoci, a nek prska a nekim 2.4 D preparatom do 3 lista kukuruza i bice :D
Moj cika radisa kaze ;
-decko u danasnje vreme moras biti veliki ekonomista :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Rale 83 je napisao(la):
Lija je napisao(la):
A što se tiče korova prvo upoznaj šta od korova raste na parceli, tada ćeš i da pronađeš najjeftini i najefikasniji preparat - najbolji savjet koji ja dobih :cao:
bajo ekonomija .
srdjuanzorz je napisao(la):
Lepo kazes samo nije bitno najeftiniji nego najbolji i najefikasniji. :ppozdrav:
E jeb.. ekonomsku racunicu , ma nek prska sirokolisne korove sa najskupljim preparatom za uskolisne pa nece pomoci, a nek prska a nekim 2.4 D preparatom do 3 lista kukuruza i bice :D
Moj cika radisa kaze ;
-decko u danasnje vreme moras biti veliki ekonomista :haha: :haha: :haha: :haha:
:sta: :sta: :sta: :sta: o cemu ti to :sta: :sta: :sta:
 
O čistoj ekonomiji.

Iskreno rečeno, ta priča o čekanju "da se vidi kakvih sve korova ima", pa tek onda odlučiti sa čime prskati meni je uvek izvlačila novce iz džepa. A kada sam išao Raletovom metodom (osim 1. stavke) za zaštitu sam utrošio najmanje novaca.
 
Nazad
Vrh