Herbicidi u kukuruzu

@ Montoya
Redovna, sa zakasnjenjem zato sto samvadio pirevinu setvospremacom 5-6 puta pa sa SKIP-om iznosio napolje, ne daj Boze nikom, slike koje su u korovu sejano 6-od juna, a ove dve dole gde je cisto pocetkom maja...
U principu ne sejemo pre 20 aprila zato sto smo podkopaonicko podrucje i mrazevi su jako pozni, ja praktikujem pred Djurdjevdan
 
Pa zar nije bilo lakse poprskati pirevinu totalom? I ovako kazes da sejes kasnije...
 
@dicki
total bi jedino delovao na ono sto je van zemlje, a pirevina koja nije izbila bi kroz nekoliko dana izasla na povrsini pa opet isto
Post je spojen: [time]1277099205[/time]
_________________________________________________
a ako ne uspe Tarot+, za 20 dana ide 12 litara totala po Ha, pa pocetkom septembra opet i zdravo djaci!
 
Francuz, jel si stavio Trenda? Ako jesi može da pada odmah posle prskanja neka slabija kiša neće biti problema.
 
Ma uspece ti, sta se toliko jedis. Te stvari su za takve njive i pravljene.Samo posmatraj kako radi svoj posao i videces promenu za koji dan :sreca:
 
@pidikanac
Kako je onaj tvoj ultra kukuruz,daj neku sliku da vidimo kako sada izgleda :cao:
 
ex da sam znao da ce ovaj grad da bude nebi trosio pare za sredstva nema vise nigde trave al nazalost nema ni kokuruza vise steta 10 000evra
 
Odoh da vidim onu bedu, da ako se ne slognem.... ::samo bes::
Post je spojen: [time]1278050637[/time]
_________________________________________________
ako ne bube uspelo, da li da probam motivell-om?
Idem da pogledam stanje, pa slike veceras, pa komentari, ajd!
Post je spojen: [time]1278083285[/time]
_________________________________________________
@Pidikanac
okaci neku fotku tvog kukuruza ultra
 
pa več sam postavljao slike ali evo opet
2rpxzdd.jpg
kcijvo.jpg
2zz2noi.jpg

prva slika je moj druga i treča je komšijin a sejan u isti dan i ista mašina sejala na trečoj se vidi da je moj kukuruz duplo veči
 
da budem iskren kada sam ga oprskao sa fokus ultra sirak se osušio kao seno ali obilne kiše su učinile da je sirak ponovo krenuo ali mu to sada nesmeta da nije bili toliko kiše ne bi bilo ništa sirka .inače sam prskao sa 2l/h fokus ultra ali ču dogodine da prskam dva puta sa po 1l/h da bih izbegao ovo što se desilo ove godine
 
Acetohlor i callisto ,kombinacija koja je učinila da usev ostane čist i pored obilnih kiša,
 
Nemam neka iskustva sa herbicidima, pa sam hteo da pitam za pomoc :cao:
Prskao sam kukuruz Merlinom ove godine i sledece planiram da sadim papriku, e sad me interesuje da nece mozda merlin nepovoljno da utice na papriku, jes da je ove godine prskano, ali opet ne znam sta da radim. Ako neko ima iskustva sa time, neka mi javi :cao:
 
Nazad
Vrh