Herbicidi u kukuruzu

Соколови све то али по јутру....Селективност тих препарата то дозвољава....Кад кажеш заштитару са којим радиш да имаш проблем у 7-8 листу кукуруза каже само пеглај!А кад имаш у 3-5 води рачуна до 7-ог🤣
 
Аденго ради посао у овако кишном периоду иначе без кише труба...
5 godina ga koristim , ove godine probao i druge i vracamo se na adengo.

Ovih dana kod nas poslije ovih kisa krece muhar , neke njive se zelene vec , jedino poslije adenga jos nista ne krece.
A ovo da 8 list kukuruza i sitni korov mu ne moze nista , je malo sutra , smanjuje prinos , a smanjuje prinos i prevelika upotreba herbicida , moguce manje. Ako u jesen njiva nije kao beton cista tu tesko moze biti vise od 7t/kj suhog zrna (14-15% rel vlage) , pa nek prica tko sta oce.
 
5 godina ga koristim , ove godine probao i druge i vracamo se na adengo.

Ovih dana kod nas poslije ovih kisa krece muhar , neke njive se zelene vec , jedino poslije adenga jos nista ne krece.
A ovo da 8 list kukuruza i sitni korov mu ne moze nista , je malo sutra , smanjuje prinos , a smanjuje prinos i prevelika upotreba herbicida , moguce manje. Ako u jesen njiva nije kao beton cista tu tesko moze biti vise od 7t/kj suhog zrna (14-15% rel vlage) , pa nek prica tko sta oce.
Za 8t+ nije dovoljno samo cista njiva nego da se sklope sve kockice.
 
Taj koji je uspio da kukuruz ostane kao beton cist je vjerojatno to i zasolio i posijao neki hibrid koji rodi.
 
Da li je neko od kolega koji rade sa hirosimom primetio ozegotine na kukuruzu?kod mene ih ima posebno na jednom prohodu gde mi je prskalica malo vise vode bacila.ima li mu pomoci?
 
[mention]grunt [/mention] Demantujem te... Njiva cista, kukuruz bez stresa, bozemeprosti izgleda ko tudja zena...

Edit:

Slikao danas u prolazu, nije merodavno daleko je, al’ ubacicu slike ovih dana kad napravim jednu turu po ataru...

a2f779e5aa8d14c81a748f64518f7325.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ostala neka trava ili krenula nova? Ja posle hirosime nemam ni travke od sirokolisnih, ali zato krenula nova muarika. Dobice samo spartanje tj. paranje kako mi kazemo.
Ма све ми делује као да ће да оживи коров наново. Још сам ишао са мало жешћом дозом правио за 2ха,а прскао 3кј не знам надам се да грешим јер први пут користим Хирошиму.
 
Treba napraviti na sajtu kada se udje na temu da stoje neki osnovni podatci kao npr Hirošima
Nonstop se isto vrti.
Dobro Matić ima još volje
 
Nazad
Vrh