Herbicidi u kukuruzu

ajmo pomoć ako bi netko znao reći, dakle rađeno prije 4 dana calaris plus nicogan (hirošima osim rimsulfurona jel) ali je korov ogroman oko 30 cm visine samonikli suncokret i ambrozija itd i ima je strašno puno na ovoj njivi, zakasnio sam šta da radim... mislio sam laudisom u dozi litra i pol ili 2 ići za nekih 4 dana jel to pametno ili da još sačekam? na ovoj njivi pretpostavljam da od špartanja neće biti ništa jer je kurkuuz sad u fazi 8 listova i onda bi ga samo porušio. a da špartam nakon nekih 4 5 dana od usvajanja korova laudisom nema smisla zar ne?
Mezutrion 2.5deci na 1/kj i ekvip u nekoj malo jacoj dozi...
 
Неће Мезотрион скинути амброзију само еквип и лаудис горње дозе.После 4 дана треба да се нешто дешава са коровима?
 
calaris ima mezotrion i terbutilazin ali su korovi poveliki vidi se da vene ali neće ju skinuti u toj veličini koliko sam čuo, zato pitam jel da tučem laudis odmah ili sačekam još 3 4 dana da ne šokiram kukuruz budući da je prošlo tek 4 dana. a špartanje mi otpada s tim sam se pomirio, samo da korov iole padne ( ili ima smisla špartati ako laudis upije 4. 5. dan?
 
Imate sliku u temi herbicidi u kukuruzu na 566 stranici gde se vidi sta je ucinjeno sa korovima 6 dan od prskanja u 3 u jutro po strasnoj rosi.
Mezotrion, Terbutilazin, Nikosulfuron i lepak.
Kukuruz je sada ospartan pa cu kasnije da vidim da li ce doci sebi neki od samoniklog suncokreta.
 




Na nekim delovima izgorela ambrozija a negde krajevi izgoreli. Vrvt treba Mezotrionu duže da deluje. 6 dana od prskanja. Skaut puna doza, Talisman puna doza, Rimex 30g +okvašivač.

A na ovoj slici se vidi što mi za falilo malo vode za crno prskanje i tu je botanicka bašta.

 
U kukuruzu imam problem sa čičokom (morskom repom), dugi niz godina. Ona cvjeta nešto kao suncokret, kao divlji suncokret.

Prskanje Dikambom nije rješenje, repa samo uvene i onda opet krene i prestigne kukuruz.
Ove godine sam prskao Klopiralid-om, piše kao on ima najviše efekta, ali i to mi nije pomoglo, nije uništena repa.

Znam da je jedino total uništava u potpunosti, ili sađenje djeteline na nekoliko godina ali to mi sada ne pomaže.

Širi se, ne možeš joj ništa.

Ima li iko iskustva sa ovim korovom?
 
Ova sva "pipkanja" korova raznim šećernim herbicidnim vodicama samo potvrđuju koliko je Laudis ispred svih
 
Msl znam da je skupa varijanta ali. Da li je neko koristio kombinaciju Equip+Laudis u dozama kako Bayer preporučuje? I kakvi su mu utisci? Da li njiva ostaje čista.
 
Ја сам кукурузе све одрадио Хирошимом али ми се чини да ће и Лаудис опет бити у оптицају.
 
Ostala neka trava ili krenula nova? Ja posle hirosime nemam ni travke od sirokolisnih, ali zato krenula nova muarika. Dobice samo spartanje tj. paranje kako mi kazemo.
 
Msl znam da je skupa varijanta ali. Da li je neko koristio kombinaciju Equip+Laudis u dozama kako Bayer preporučuje? I kakvi su mu utisci? Da li njiva ostaje čista.
Ja jesam prosle godine na oko 2,5 ha testirao Laudis+Equip u 7-8 listu i mogu reci da nisam bio zadovoljan kako je to izgledalo. Ono kako se meni ove godine najbolje pokazalo je zavrsna priprema nekoliko dana pred setvu i onda u 5 lista hirosima. Te parcele su sada najcistije. Nisu kao sa slike, krece po neki korov tu i tamo ali taj kukuruz je sad u 8-9. lista i njemu ta sitna trava ne moze nista.
 
Nazad
Vrh