Herbicidi u kukuruzu

Kako stoje stvar ni Hiroshima ne uradi u potpunosti posao po ovom ludom i valjda mutiranom samoniklom suncokretu.
Izgleda da dodje sebi i nastavlja dalje sa rastom.
98c1f7588e9be60e188c234f7c0dbdba.jpg

5f61aee6170204f25d2adbc423a21f50.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Zbog ovakvog delovanja hirosime ja stavim jos 0.25-0.3 lit Dikambe po Ha!!!
 
Kasni rizomac kao i cela godina sa usevima,ne gleda trava datum vec vremenske uslove,sto se moze videti i sa stadijumom zita,kuruza,soje...
Rizomac voli jako toplu zemlju a ona je generalno do skoro i bila hladna.
Ono je vecinom semenski sirak sto je Power okacio.Mislim da je bolje da si isao ili Monson ili Eqvip
 
Kasni rizomac kao i cela godina sa usevima,ne gleda trava datum vec vremenske uslove,sto se moze videti i sa stadijumom zita,kuruza,soje...
Rizomac voli jako toplu zemlju a ona je generalno do skoro i bila hladna.
Ono je vecinom semenski sirak sto je Power okacio.Mislim da je bolje da si isao ili Monson ili Eqvip
Ako je većinom semenski sirak trebalo bi da i laudis nešto tu odradi...
 
Jedno glupo pitanje, jel moguce da prskanje bolje uspe kada se koristi voda iz bunara nego ova iz cevovoda(gradska)?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Na neku hemiju dosta utice pH vode.
Ima dosta tekstova o tome ,ali sam ja nailazio na fungicide i insekticide koji se koriste u vocarstvu,mozda su i herbicidi podlozni tome ,probaj malo da izguglas..

Moguce je da je razlicit pH bunarske i cesme kod tebe ..
 
ajmo pomoć ako bi netko znao reći, dakle rađeno prije 4 dana calaris plus nicogan (hirošima osim rimsulfurona jel) ali je korov ogroman oko 30 cm visine samonikli suncokret i ambrozija itd i ima je strašno puno na ovoj njivi, zakasnio sam šta da radim... mislio sam laudisom u dozi litra i pol ili 2 ići za nekih 4 dana jel to pametno ili da još sačekam? na ovoj njivi pretpostavljam da od špartanja neće biti ništa jer je kurkuuz sad u fazi 8 listova i onda bi ga samo porušio. a da špartam nakon nekih 4 5 dana od usvajanja korova laudisom nema smisla zar ne?
 
Nazad
Vrh