Herbicidi u kukuruzu

Da li uz Siran ide i okvašivac??
Okvašivač može samo da pomogne pa ga je dobro staviti. Evo zašto, okvašivač čini manji površinski napon vode a to slikovito znači da kad kapljica vode sa herbicidom padne na list korovske biljke ona na tom listu ne stoji kao bareno jaje, već kao jaje na oko. :) Znači pomogne da se kapljica razlije po listu i automatski se dobija veća površina lista koja upija otrov sa površine lista. Time se dobija veća količina herbicida koju je korov usvojio, odnosno on završi u korovu a ne ispari sa površine lista ako na njemu stoji kao loptica.
 
Možda si u pravu, ustvari sigurno si u pravu, ali 2012te da nisam nasekao čudo takve silaže mogao sam marvu samo da rasprodat, nije bilo kukuruza al u toj suši nije bilo ni lucerke, i sčim ih prehraniti godinu dana... Krave malo smanjile mleko al nije bilo strašno, a 2013 sam holštajn kravu prodao sa 750 kg, znači nisu bile ni mršave.. Najgore su prazne jasle..
 
Ove godine sam kasnio sa prskanjem kukuruza,pa evo i koja slika od delovanja 0,25l/ha skauta + 1,5l/ha zeazina + 1,25l/ha nikosava + 0,1% inexa,slike su neki 7. ili 8. dan od prskanja , posle 12og,13og dana sve je dodatno bilo osuseno sto je i bilo pocelo da vene.
ambro1.jpg

dr2.jpg


dr1.jpg
 
Rođak je radio sa dosta većim dozama od preporučenih jer mu je korov bio dosta velik a kukuruz u osmom listu.Izgoreo je pošteno, nema vidljivih oštećenja po kukuruzu ali videćemo na jesen šta će vaga pokazati.
 
Хирошима мамара људи, само је спора али је корове сасушила до непрепознавања. Сад после пар врућих дана се показала у правоме светлу.Користио сам све по Матићевој препоруци са снимка стиме што ја на прскалицу од 440 л замутим хемију за 2 ха,а опрскам 3 кј.
 
Kako laudis utice na poponac ? Kolko se sjecam ne ubija ga . Dali ga izbijeli i zakoci bar ? Imam jednu situaciju nisam dugo bio , kukuruz je do koljena a ima sporadicno nekog ogromnog korova u zbunovima neznam koji je . Oblik listova podsjeca na mrkvu sargarepu ili persun a prestigo kukuruz . Nema ih bas mnogo al ima ,mozda bi najbolje bilo proci motikom al neda mi se . I ima dosta poponca . Preletio bi to laudisom.
 
Momo laudis poponcu ne da ne uradi ništa, već ga kao prihrani.. Ja par godina unazad koristim laudis, i fantastičan je herbicid, mislim da imam najveće prinose od kako njega koristim, njive budu čiste ko suza, ali mi se pojavio poponac, po savetu nikole ilića ubacivao sam lodin u 6om listu i onda bude super..
Ove godine sam rešio da probam Hirošimu, baš zbog poponca, i nisam se pokajao..
 
Nazad
Vrh