Herbicidi u kukuruzu

Dobra strana hirosime je i ta sto i mezotrion i terbutilazin deluju i zemljisno pa sprecavaju nicanje novih korova. Inace je sprzila sve sto je bilo iznad zemlje.
 
Meni lepo uspelo prskanje.Adengo i laudis lepo odradili.U utorak sam oprskao laudisom vec se bele neki korovi.Fazani spicili 12-13 ari.
 
@Matic dali posle kukuruza gde prskas sa hirosimom sejes sledece godine soju. Ima li nekih potencijalnih problema zbog mezotriona ubacio sam soju prvi put ove godine.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sejaću na jednoj parceli soju a čini mi se da neće biti problema, ipak se ore.2018 sam radio jednu parcelu koja je prskana Hirošimom a 2019 je na toj istoj parceli sađen bostan koji nije imao nikakvih posledica a on je baš osetljiv po tom pitanju.
 


Je l sirak kada pocrveni umire? Nemam nesto do sada iskustva sa njim, ovo je njiva što je u arendi? Palamida mrtva skroz.
 
Hirosima odradila sve. Slike su gde sam zastao pa ponovo ukljucio botanicka basta
df0bbabbabb032e10d62558d6261d8e7.jpg
f2ca53d76f457896de440d1f4f69d463.jpg
567b73f2c7f024d4ab56e85391657f60.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi. 10. maja sam prskao sa Adengom i fino je delovao, čak je i sirak pobeleo. Interesuje me posto planiram 10. juna, znači mesec dana posle primene Adenga, da spartam kukuruz, da li cu uništiti delovanje Adenga time ili on već prestaje da deluje posle mesec dana? Hvala unapred.
 
Ja sam uglavnom sve njive radio sa Monsoon-om, 8dl+0,3dl mezatrona (ime preparata)/kj zbog samoniklog expres suncokreta. Radi posao samo tako....
Neke sam isao mezatrion+nikosulfuron. I ova kombinacije je posteno sprzila iznikle korove ali evo posle 2 nedelje krecu novi korovi (muhar i sirak poosebno i jos neki sirokolisni). Morace neka korekcija da se radi ili spartanje+motika.....
Dok kod Monsoona toga nema.....
 
Evo, sad čitam za monsoon preporuku sa njihovog sajta, piše od 150 do 400lit po hektaru. Dosta njih u mom okruženju radi sa “srednjom vrednošću” vode. Nebitno koji je preparat.
Ja mislim, ali, da proverim, nebitno je koliko ću vode da stavim? Može i 400 (gornja granica u preporuci), sve dok primeniš tačnu dozu hemije?
Nebitno o kom je preparatu reč i da li je prskanje “na crno” ili “na zeleno”.
 
Evo, sad čitam za monsoon preporuku sa njihovog sajta, piše od 150 do 400lit po hektaru. Dosta njih u mom okruženju radi sa “srednjom vrednošću” vode. Nebitno koji je preparat.
Ja mislim, ali, da proverim, nebitno je koliko ću vode da stavim? Može i 400 (gornja granica u preporuci), sve dok primeniš tačnu dozu hemije?
Nebitno o kom je preparatu reč i da li je prskanje “na crno” ili “na zeleno”.
Evo delovanje monsoon+mezatron sto sam spomenuo sa 100 lit/kj vode:

Komsija levo pored radio mezatrion.....:

A evo zemljisno delovanje mezatriona:
Po meni ovde ni nema zemljisno delovanje, sto je oprskano susi se a novonikli korovi posle prskanja ni taknuti......
 
@caco do kog lista ides monsoon-om? Vidim da je sprzio uskolisne strava. Ja se na jednu korekciju voumio izmedju njega i Ekvipa, i na kraju ipak uzeo ovo drugo
 
Nazad
Vrh