Herbicidi u kukuruzu

Hirosimica sprzila sve, dve nedelje od primene, i onaj samonikli suncokret za koji sam pitao sto se ne zuti, ostao prah...zaustavio je i muhar i sirak, crveni....







medjutim parcela gde sam isao kukuruz na kukuruz (a sjebao sam prosle godine pa nije lepo nikao) sad tu imam sirak kog nije ni dotakao Nikosav + Rimex....da li da idem sa Laudisem samo ili da dodam i Equip? 8 listova ima kukuruz...pola njive mi je tako...


 
I kod mene tzv hirosima , ili samo Hiro , sve sprzila po obicaju . Jedino sto se jos vidi u nekim njivama je pozutjeli poponac koji ce mozda prezivjeti al je i on dobrano stopiran.
 
I kod mene tzv hirosima , ili samo Hiro , sve sprzila po obicaju . Jedino sto se jos vidi u nekim njivama je pozutjeli poponac koji ce mozda prezivjeti al je i on dobrano stopiran.
Ja na hirosimu dodao jos 0,5 litra lodina na par parcela gde ima poponac vise ga nema...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Pročitao sam da rimsulfuron nebi trebao ići na parcele već prskane zemljišnim.
Pa da pitam kolege sa iskustvom, išao bih u korekciju sa hirošimom na parcele gdje je prskano adengom, jel ima posljedica po kukuruz u tom slučaju ?
 
Na jednoj parceli mi izasao muhar i sirak sada, prskano je povrsinsko u 4-5 listu, sada ima 8-9-10 lista kako gde, da li bi mogao ici sa nekim preparatom da suzbijem to ili mi spartac ne gine da ga koliko toliko suzbijem?
 
Jel ima neko iskustva kako se odrazi hirošima na prinos a kako ovi da ih nazovemo zapadni herbicidi sa protektantima?
Jel iko razmišlja o tome da mozda i nije jeftinija na kraju?

Samo da napomenem da kod mene odličan posao odradi.
 
Isto znam , a moracu slikati , situaciju ,.. radim njivu od jedne babe , blizu joj kuce , pa je jedna kocka na pocetku njena basta . Redovno joj kad prskam odmaknem 2 reda do te njene baste , a ona uredno okopa ta 2 reda kukuruza sto ne prskam. Posteno . Taj kukuruz , je veci i visi trenutno i 20cm od prskanog , hirosimom dabome . Al to je valjda normalno
 
Hmm,nisam to primetio kod nas,a radim i sa Mezotrionom i sa Laudisom.
Čak tamo i gde sam radio sa Mezotrionom i Terbutilazinom i korekciju zbog semenskog sirka sa Laudisom.
 
Meni je trecina njive soje koja je prosle o pretprosle godine radjena hirosimom pozutela.ali samo trecina celom sirinom,a njiva je naravno cela prskana.dal je moguce da je od komsijskog prskanja kukuruza tako pozutela,posto vidim da je i kukuruz imao malo ozegotina?21 red je sirina njive i svi redovi su zuti otprilike jedno 150 metara.ostalih 450 su normalni.
 
Nazad
Vrh