Herbicidi u kukuruzu

Ima formulacija za hirosimu par stranica unazad.

Adengo rađen prije nicanja, kiša pala isti dan.


 
Prije svega treba razlikovati tipove zemlje . Imas zemlju gdje neki korovi nicu sporadicno , a imas zemlju gdje neki korovi nicu kao tepih , npr ambeozija,muhar, stir,cicak....
To je do zemlje , ne do plodoreda niti prsknja . Moze biti suma sto godina pa da iskrcis , ili moze biti neki objekat ,supa npr , pa srusis , i opet prve godine tepih .
Prvo treba poci od toga, razlikovati zemlju dali uopste ima visegodisnjih korova ili ne , pa onda dalje .
 
Što kaže Momo nema pravila,ja sam sa ječmom prošle g presekao nove arende,2 puta totalisao ,lepo se oralo išao plug ko kroz vodu ,ko zna kad su ti vlasnici orali dublje od 15 cm ,eno sad da vidiš njivu tri puta je prskao i još mi bode oči.
 
Što kaže Momo nema pravila,ja sam sa ječmom prošle g presekao nove arende,2 puta totalisao ,lepo se oralo išao plug ko kroz vodu ,ko zna kad su ti vlasnici orali dublje od 15 cm ,eno sad da vidiš njivu tri puta je prskao i još mi bode oči.
Da, ali kad totalises dva puta tu nema sanse da bude divlje kupine, palamide i sirka iz rizoma. Sto ce nici 2 ambrozije ili 203023442 ambrozije isto je za tretman.
 
savandj004#
Mezotrion 0,3 l , terbutilazin 1,2 l, l,nikosulfuron 1 l i rimosulfuron 30g....doze herbicida su išle na oko 2 kj tj. nekih 115 -120ari.
 
Ja imam dve parcele gde je krenuo sirak i muhar,a od sirokolisnih ima stira i ambrozije.
Kukuruz je 8.list i radjen je u 5.listu sa terbutilazinom i mezotrionom.
Imam Laudis,mislio sam da idem 1L/kj i da dodam pola doze Talismana. Ne znam da li ce napraviti neku stetu?
 
talismana stavi 0.7-0.8 lit po Ha minimum, Ja sam isao prosle godine Motivell extra 0.6 lit i 2 lit laudisa, kukuruz skoro terao 10 list , sirka je zaustavio samo nije sprzio!!!
 
Hocel kukuruzz dobit po nosu prskat lumaksom a pola njive u trecem a pola u cetvrtom listu....s...metahlor je upitan u sastavu lumaksa....napunio prskalcu i kad sam doso na njivu onda udri pa kako prode
 
Ja pre podne oprskao 2.5ha. Kukuruz 5-6list. Skaut+ talisman(nije bilo sirana) + pola doze Rimexa + ES plus okvašivač. Od korova samo ambrozija i po neki poponac sa štirom. Prskano na crno pa nije mogla full hirosima.
 
Prskano 19.05. u 3 sata u jutru. Vetar pred vece je prestao i kasnije spustila se rosa da je sve mokro bilo ko da je padala kisa.
Nisam hteo prestati dok ne zavrsim planirano jer vec davi ovaj vetar koji duva non stop.
Tako da u buduce ne ebem rosu ni 2%.
Intermeco 0.15 l/kj + Terbis 0.5 l/kj + Siran 0.7 l/kj + Lepak 0.07 l/kj
Jedino ovo sranje od divljeg graska se ne predaje tako lako.

245bd7a8b417e0f8ec6178b8570c89fa.jpg


b07f9660b6329e9a92b2e1da768d9ff0.jpg


ca6796a94f23f71533bcb51ef1098001.jpg


f44f56f5c332b8bd7b46dc11420a1f55.jpg


477054f88262f0484eba749d77a3f6e2.jpg


280e0a4bc0a9476d2888d0ed2acd423a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hocel kukuruzz dobit po nosu prskat lumaksom a pola njive u trecem a pola u cetvrtom listu....s...metahlor je upitan u sastavu lumaksa....napunio prskalcu i kad sam doso na njivu onda udri pa kako prode
Ako si brojao sve listove od nicanja nece biti nista , zato sto pretpostavljam da ako si brojao sve listove onaj zadnji nije potpuno razvijen pa je bio u trecem listu , a znam da su prskali i veci kukuruz pa nije bilo vidljive stete nakon prskanja , moguce na prinosu.
 
Nazad
Vrh