Herbicidi u kukuruzu

Od sledece godine probacu da odradim neku vise zakorovljenu parcelu bez Adenga. U 3 listu neki 2.4 d pa u 6-7 listu razaranje Hirosimom!
Mislim da nema potrebe i za skupim Adengom.
To sam logikom isao jer sam dosta rano spremao i samo jedan prohod, na parcelama gde sam ocekivao jak napad konoplje i samoraslig suncokreta, al sam posle nastavio i na ostalim parcelama sa 2.4d Evo jedne slucajne kontrole, pa dal bi ovo docekalo 6-7list a bilo je parcel i sa jacim napadom konoplje. Juce odradjena korekcija sa 0,12l mezotriona+okvasivac
 
Evo delovanje monsoon+mezatron sto sam spomenuo sa 100 lit/kj vode:

Komsija levo pored radio mezatrion.....:

A evo zemljisno delovanje mezatriona:
Po meni ovde ni nema zemljisno delovanje, sto je oprskano susi se a novonikli korovi posle prskanja ni taknuti......
Mi smo sve radili monsunom.Sad ćemo videti šta će uraditi.
 
Pepeljuga.
Brije ga Mezotrion i Terbutilazin.
Obavezno lepak,jer na listu ima sitne bručkice i hoće hemija da sklizne.
 
Svako selo ima svoj naziv, u linku je atlas korova jos iz bivse drzave , moguce su negdje promjenili imena.
 


Je l sirak kada pocrveni umire? Nemam nesto do sada iskustva sa njim, ovo je njiva što je u arendi? Palamida mrtva skroz.

Kad pokušaš da iščupaš sirak, nećeš moći da ga izvučeš iz zemlje sa korenom već će se gornji deo stabla izvući na jednom mestu i tu ćeš videti da je kolence nekrotiralo (pocrnilo i istrunulo). To je znak da je taj sirak mrtav. Ali to ne znači i da je rizom uništen, njega moraš iskopati pa videti da li je beo i vitalan, ili je i on osušen. Ako je i rizom osušen onda

 
Nazad
Vrh