Herbicidi u kukuruzu

После колико дана се види дејство хирошиме? Прскао сам пре три дана и не видим да делује,а чак ми се чини и да Горушици прија јер је после прскања почела баш да.буја на њивама?
 
Ne brini, posto i terbutilazin i mezotrion i nikosulfuron tuku gorusicu. Sigurno je stala sa rastom, a za koji dan ce se videti konkretan rezultat.
 
Kod mene je ovako stanje na svakoj njivi gde je isao adengo, prskano u trecem listu, ima nesto sirka al je vecinom pobeleo, nikakve korekcije nisu radjene..
e6b6ddaf0b9e3263b32e4fbfb1c0363b.jpg
 
Kako stoje stvar ni Hiroshima ne uradi u potpunosti posao po ovom ludom i valjda mutiranom samoniklom suncokretu.
Izgleda da dodje sebi i nastavlja dalje sa rastom.
98c1f7588e9be60e188c234f7c0dbdba.jpg

5f61aee6170204f25d2adbc423a21f50.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2019-te u soji sam se patio suncokretom,ovakvi sa slike su preziveli,nisu bas nastavili energicno da rastu,tj jako sporo,ali definitvno se nisu bili osusili,luda biljka totalno.Koren im je bio unisten poprilicno od hemije,ovakvog sa slike sa 2 prsta iscupas ,ali je preziveo ....
 
U jednoj njivi koju sam prošle godine počeo raditi ne mogu se sirka rešiti...dva puta je išao nikosulfuron po pola doze i sirak malo požuti i krene dalje...kukuruz je sada 8-9 list šta mislite da li vredi još jednom ga ošinuti sa eqvipom ili laudisom?
 
Parcela je mala oko 50 ari....išao sam u 2-3 listu sa dikambom i na tu površinu 4 dcl nikosulfurona a posle u 6-7 listu mezotrion i opet 4 dcl nikosulfurona.
 
U jednoj njivi koju sam prošle godine počeo raditi ne mogu se sirka rešiti...dva puta je išao nikosulfuron po pola doze i sirak malo požuti i krene dalje...kukuruz je sada 8-9 list šta mislite da li vredi još jednom ga ošinuti sa eqvipom ili laudisom?
Kada je sirak veci isao sam takvu dozu ekvipa da se kukuruz osusio a sirak samo stao da raste pokusaj sa laudisom zaustaviti i planiraj neke ultra hibride ili plodored ...
 
Nazad
Vrh