Herbicidi u kukuruzu

Tako smo i mi prošli a korekciju radili Monsunom.Malo je nešto uradio a kako je Matić napisao-ne pomaže ni Hirošima ni Nagasaki kad korovi prevladaju a bio je kukuruz u fazi 7,8 list ali su korovi sa listovima otišli i onda smo samo bacili pare i to dobre.
 
Sad čitam da su neki nezadovoljni sa Adengom. Ja sam ga ove godine koristio u skoro 3 listu. I sutradan je palo 1-2l kiše. Posle 3 dana sam radio Matonom. Sad posle ovih 20 i kusur litara kiše njiva je baš baš čista. Ja sam zadovoljan kako je uradio. Ali planiram da sl godine pustim sve do 4-5 lista i onda da uradim sa ovom Hirošimom. Ali svake godine isprskam njivu posle pšenice totalom tako da i nemam nekih teških korova po njivama. Nadam se da će i do kraja kukuruz ostati čist kao beton.
 
Kod nas se desi u 60 % slučajeva da posle setve ne padne 15 dana kiša, vetar duva kao lud i temperatura 25+C. Prskanje na crno sa terbutilazinom u tim slučajevima bude teški Sebastijan...
Ја бих рекао да је код нас тај проценат већи, преко 80%. Због тога сам и престао да радим на црно.
 
Posle hirošime mi je izgleda i kukuruz dobio po nosu....žuti se onako lepo....e sad da li je od hirošime čije je recept ispoštovan ili od zahlađenja pošto je prskano pre 10 dana i onih kiša zadnjih to ne znam.
 
Ja sam prezadovoljan sa adengom. Koristim ga na parcelama koje su mi baš podaleko od kuće, jedva stignem da ih obidjem. Prskano je kada je imao 3, po neki i 4 lista, uz dodatak 0.4 lit dikambe. Ova kombinacija je išla na trećinu površina.

Parcele koje su mi problematičnije što se tiče korova, radio sam sa Calaris pro 2.3 lit + Banvel 0.3 lit + Talisman 0.7 lit + Rimex 30 gr.

Sve ostalo radio sam sa najjeftinijom Hirošimom.
Tako da kada napravim neki prosek, cenovno nije strašno.
 
Parcela slikana pre par dana, danas oprskana sa Unikombo paketom( Mezatrion, Bromoksilin,Nikosulfuron)+33 gr po ha rimsulfurona. Videcemo efekat.
Inace na parcelu je izvožen stajnjak pa je krenula trava kao botanicka basta.Slika je od pre par dana, danas su korovi bili zabrinjavajuce veliki.Na nagovor drugara cekao 5 pero.
c7e4a1b14df8ef7f4266b51b4e5c7101.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Parcela slikana pre par dana, danas oprskana sa Unikombo paketom( Mezatrion, Bromoksilin,Nikosulfuron)+33 gr po ha rimsulfurona. Videcemo efekat.
Inace na parcelu je izvožen stajnjak pa je krenula trava kao botanicka basta.Slika je od pre par dana, danas su korovi bili zabrinjavajuce veliki.Na nagovor drugara cekao 5 pero.
c7e4a1b14df8ef7f4266b51b4e5c7101.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Sad će dobiti po ušima
 
Trebalo bi možda i razmišljati o tome da možda ima na terenu i falš Pesticida. U vezi ovoga što su kolege pisale o adengu. Znam da je bilo nekih preparata izbačenih za zaštitu sjemena i bilo je nekih skupih fungicida. Moguće da rade i herbicid a kad već rade idu na skuplje popularne.
Ako je neko sačuvao pakovanje ko nije zadovoljan možda otići kod Bayer ili uzeti jednu sigurnu pa detaljno uporediti.
 
Radio sam terbis i mont na crno i pre dve nedelje adengo i mustang forte u 4 list. Ekstra uradili posao. Gde je išao samo mustang moralo je danas korekcija.
 
Molimo za savet. Parcela uzete u zakup (veoma prljava) prskana u trećem list sa Adengom 0.45lit plus Dikamba 0.5lit po Ha.

Danas 20 dana kasnije stanje sledeće: Kukuruz 6-7 list, a od korova najviše prisutna Grahorica (divlji grašak). Ima koja je napola živa, a ima i nove lepe zelene, palamida napola mrtva (ima je malo). Od širokolisni jednogodišnji niče ponovo Čičak (drugi par listova). Ostalog korova zanemarljivo, po koja ambrozija i pepeljuga ...

Pitanje sledeće: da li smem ići sa sledećom kombinacijom : Mezotrion 0.2l plus Bonaca 0,5lit plus Talisman 1,25 sve po Ha (mada sirka jedva da ima) ili da ne rizikujem sa Bonacom i da je izbacim, a Mezotrion da idem sa 0,25.

Sledeće godine na toj parceli sejemo Soju.
 
Maticu,vidim da vodis zdrav zivot posto obilazis parcele na biciklu,moracu i ja sledece godine probati tu hirosimu izadje jeftinije od unicomba

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod mene ovi sto rade sa adengom uradio je bas dobro ali sve na strnjistu.
Prskao sam u trecem listu sa matonom i sad docekao 6list opusteno, icice kombinacija ovih dana Nikosav+ Travel+ Mezakor+ Inex

Gde su ultra hibridi ici ce razdvojeni Fokus i Mezakor+inex
 
Nazad
Vrh