Herbicidi u kukuruzu

Imam na jednoj parceli problem sa palamidom. Posle setve,pre nicanja sam prskao sa Montom i Terbisom. Dodao i Maton jer je bilo da je poneka preživela setvospremač. Opet je ima. Nije mi jasno zašto je Maton nije uništio,a nije bila u to vreme velika. Juče prskao Siranom i Agrodimarkom. Verovatno će opet jedan deo ostati. Šta je najbolje rešenje za nju. Da li "hirošima" ?
 
Ako je njiva ociscena od visegodisnjih sirokolisnih , a trebalo bi ako se radi kako treba , onda je sasvim dovoljno i sigurnije ici sa terbutalizinom na crno . Jedino ako ima abutilona onda mora ova hirosima, nastala po uzoru na lumax ili nesto slicno . U prljavijim situacijama odlicno i jeftino rjesenje
Kod nas se desi u 60 % slučajeva da posle setve ne padne 15 dana kiša, vetar duva kao lud i temperatura 25+C. Prskanje na crno sa terbutilazinom u tim slučajevima bude teški Sebastijan...
 
Imam na jednoj parceli problem sa palamidom. Posle setve,pre nicanja sam prskao sa Montom i Terbisom. Dodao i Maton jer je bilo da je poneka preživela setvospremač. Opet je ima. Nije mi jasno zašto je Maton nije uništio,a nije bila u to vreme velika. Juče prskao Siranom i Agrodimarkom. Verovatno će opet jedan deo ostati. Šta je najbolje rešenje za nju. Da li "hirošima" ?
Ladno vreme...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Moguće. Koliko znam,Maton bi trebalo da je uništi 100%. Nisam hteo da idem totalom,računao sam da će ovo biti jeftinije a dobro rešenje.Ali,ne beše tako...:nono:::jako_besan::
 
Vidim vecina se zali na Adenga,kazu nije odradio posao kako treba

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
2018 sam oprskao u 3 listu i vise nije radjena korekcija. Travke jedne nije bilo. 2019 je odradio posao ali losije,pa je morala da radi korekcija(isti slucaj i 2020). A ove godine nista buklvano,ko da nije prskano.Nikla livada. Zavrsio je karijeru kod mene.
 
Nije pipnuo,ali bukvalno.Bacio sam 150 000 din...
Ja sam pisao o Adengu koji kod mene više ne prolazi ali su prevladali oni što ga hvale.
Moji otišli da prskaju Monsunom koji je isto skup.
Kad god smo prskali sa jednom špekcijom nije bilo dobro.Tako da se ne nadam baš nekom rezultatu.Voleo bi da me razuveri.Za mene je dobitna kombinacija Nikosav-Intermeco i kada je kukuruz u 5,6 listu-onda su korovi najbolji za eliminaciju.
 
Moj stric se isto zali,kaze posle prskanja kad otisao ono livada sto kazes kao da si je pospesio da napreduje adengom

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh