Herbicidi u kukuruzu

Drugar već nekoliko godina radi Talismanom 1l/kj. tj. 0,5+0,5 i kukuruzu ništa ne fali,al ni rizomskom sirku ne naškodi.
 
Poslednja izmena:
@Matic koji nikosulforon stavljas. Ja stavljao talisman sledece godine cu menjati.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Prati se uzrast korova da ne pobegnu jer onda ne pomažu ni Hirošima i Nagasaki zajedno.
Razumemo se.Mnogi broje listove na kukuruzu a na korovima :sta: Još me i napadaju kako sam ih zbunio.Ko čeka 8 list to baš nije poželjno.,korov može da prešiša kukuruz da ne vidiš brazdu.Jedino ako vremenski uslovi ne dozvole ili moraš korekciju raditi-to je druga priča.
 
U srijedu (prognoza je bez kiše) planiram prskati kombinacijom motikan (puna doza)+trawel (pola doze) i nakon 15-ak dana s još pola doze trawela. Još trebam kupiti okvašivać, a bude onaj kojeg mi ponude u obljižnjoj poljo apoteci.
Slika kukuruza od neki dan je na prethodnoj stranici (post 11 210).
Koju količinu vode predlažete za pojedino prskanje?
 
Snimak dejstva i objašnjenje šta je to Hirošima.Parcela jeste čista ali vidi se uzrast korova i kako su izgoreli.Nedaleko od ove parcele imam drugu sa kukuruzom gde je korova bilo preterano i koji je izgoreo i skoro nestao ali nisam mogao da snimam tamo jer preko puta ljudi imaju bostan, nešto tamo čačkaju pa da ne bude da nisam normalan kada idem kroz njivu i pričam sam sa sobom. 😂 Ako sam nešto preskočio, dodajte.
Terbutilazin moze do 8 lista ?
 
Može slobodno.Postoje herbicidi tipa Tvister, Calaris Pro i sl. koji se preporučuju do 8 lista.Hirošima je njihova cenovno povoljnija kopija.
 
Dobra je hirošima. Pogledajte koliku je ambrozije skuvala. U stvari kod mene je bila skraćena verzija bez niko i rimo sulf Jel nije bilo uskolisnih. Znači hiro bez šima.
Obične ambrozije do 5cm se i ne vide više

BWknEHY.jpg



A ova je baš ekstremna bila oko 20cm

JV6nvrE.jpg
 
Nazad
Vrh