Herbicidi u kukuruzu

Ako ljudi kažu da su testirali, ne znam sta je problem. Pitaš šta, koliko ide. I onda delis savet drugima.
Kakav ti problem imaš.
Ja sam doslovno napisao da ne bih JA prskao u 8 listu a ti brate prskaj do kojeg hoćeš lista i nikog ja ne ubeđujem.
Najviše sam to pisao zbog širokolisnih korova.
 
Dikamba je super herbicid, ali ja bih najviše voleo da je zabrane zbog neodgovornih koji prskaju po vetru i sjebu susedne soje.
 
Čime najbolje ići pre nicanja za poponac? Ovo je slika od prošle godine gde su primenjeni Terbis i Mont pre nicanja. Nikao je kao da je sejan i zakasnio sam sa korekcijom, ne sećam se čime sam išao preko lista, ali ga nisam potpuno zaustavio.
11cf9df6f887a1bbf6a23fbd58e839db.jpg


Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Terbis (terbutilazin) očigledno nije delovao preko zemljišta.
Za dikambu je bilo kasno (7-8 listova) u trenutku kada je kiša dozvolila prskanje. Zato sam i pitao da li može da se reši preko zemlje u slučaju da kasnije vremenski uslovi ne dozvole prskanje na vreme.
@Peet, siguran sam da je poponac, nema divljeg graška kod mene.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Juce obisao kukuruze, 5ti dan od primene Hirosimice, sirokolisna trava je vidno klonula, veca pocela da se polako uvija na krajeve listova, ali suncokret samonikli kao da je ostao netaknut ili mi samo deluje....toliko me nervira da nije normalno...6 punih listova ima kukuruz, praticu situaciju do 7mog da mogu da delujem ako bude trebalo.
 
Čime najbolje ići pre nicanja za poponac? Ovo je slika od prošle godine gde su primenjeni Terbis i Mont pre nicanja. Nikao je kao da je sejan i zakasnio sam sa korekcijom, ne sećam se čime sam išao preko lista, ali ga nisam potpuno zaustavio.
11cf9df6f887a1bbf6a23fbd58e839db.jpg


Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
Pre nicanja total a posle nicanja od 2 do 6 lista lodin

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Mi smo prosle godine okasnili sa prskanjem korektivno, prethodno je islo na crno,, kisa ometala, tako da je uradjeno u 9 -om listu, brojeci sve postojece listove. iscupao dvije stabljike i odnio u apoteku , reko' evo pa broj ti, i moze li se sada prskati, kaze riba moze, samo odmah. Dala mi nikosolfuron 1,2 litre i 250 ml mezatrona, i to je odradilo posao, prinos za nas odlican.
 
Nikosulfuron-Siran, Terbutilazin-Terbis, Mezotrion-Mezatron, Rimsulfuron-Rimex sve su kosooki proizvodi.
Jednom me pitao komšija sa kojim sredstvima da prska i ja mu napišem sve najskuplje herbicide sa zvučnim imenima, zove posle iz apoteke i kaže nema ni jedan od ovih a i da ima jako su skupi. 😂
Citirao sam ovaj post jer unosi zabunu, a mnogo puta je objasnjavan. Svi ovi herbicidi tj. aktivne materije mogu do 7-8 lista sem terbutilazina tj. Terbisa koji se preporucuje do treceg. E sad, mnoge kolege su ga koristile u toj hirosima mesavini kako je krstio Matic do osmog lista i nije bilo problema tako da treba verovati praksi. Malo njih je verovalo da kesice kako ih zovemo mogu zameniti Ekspres pa sad svi tako rade. Ljudi probali, podelili iskustva pa ko voli nek izvoli.
 
Čime najbolje ići pre nicanja za poponac? Ovo je slika od prošle godine gde su primenjeni Terbis i Mont pre nicanja. Nikao je kao da je sejan i zakasnio sam sa korekcijom, ne sećam se čime sam išao preko lista, ali ga nisam potpuno zaustavio.
11cf9df6f887a1bbf6a23fbd58e839db.jpg


Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
Poponac najbolje resava Monsun jeste skup ali je najbolji, Dikamba ga samo osamuti i kasnije opravi.Lodin moze u kombinaciji sa Dikambom to deluje dobro, ove godine imam prskano dikambom poponac drzi se a Monson jednostavno pravi paucinu od nje.Veoma nezgodan korov.
 
Poponac najbolje resava Monsun jeste skup ali je najbolji, Dikamba ga samo osamuti i kasnije opravi.Lodin moze u kombinaciji sa Dikambom to deluje dobro, ove godine imam prskano dikambom poponac drzi se a Monson jednostavno pravi paucinu od nje.Veoma nezgodan korov.
Kada je najbolje da se ide Monsun-om protiv poponca? Ja na primer nisam imao loša iskustva sa Dikambom protiv poponca (uništi sav poponac koji je već iznikao), ali se prošle godine desilo da je posle prvog prskanja Dikambom iznikla još jedna tura poponca a kukuruz prerastao za Fluroksipir (Bonaca, Lodin).
 
Kada je najbolje da se ide Monsun-om protiv poponca? Ja na primer nisam imao loša iskustva sa Dikambom protiv poponca (uništi sav poponac koji je već iznikao), ali se prošle godine desilo da je posle prvog prskanja Dikambom iznikla još jedna tura poponca a kukuruz prerastao za Fluroksipir (Bonaca, Lodin).
Najbolje kada je gornja granica za prskanje kada nije kasno zbog uzrasta kukuruza, tada bi trebalo da su iznikle sve trave.Ume poponac da iznikne iz dva puta zavisi od vremena.
 
Pitanje za iskusnije: da li ce se ovaj samonikli suncokret osusiti?
Prskano je pre 6 dana sa dikambom(banvel) 0,5l/ha i terbutilazin(rezon) 0,8l/ha.
3d747db9a8c94cc17814710f5b14828a.jpg
5aab37cee18c2718e69e46421c3710e2.jpg
 
Nazad
Vrh