Herbicidi u kukuruzu

Kolege iz Stare i Nove Pazove, Indjije, Beograda i okoline, gde kupujtete herbicide? Moze preporuka za neku veleprodaju ili zadrugu koja prodaje robu avansno(ne zanima me koperacija), u Savacoop nemogu da dobijem na vreme sta mi treba.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Hteo bi nešto da kažem što se tiče doze i količine primene preparata. Kada sam pre par godina imao problem sa ultra kukuruzom zvao sam stručnjake i pitao šta bi mogao biti razlog što mi je kukuruz pobeleo i posumnjao sam na Fokus Ultra a stručnjak me pita koju sam količinu primenio ja mu kažem 2l/h a on će meni da su oni probali i sa 6l/h ali u tri puta sa po dve litre i da od Fokusa nije sigurno. Kasnije se ispostavilo da je problem bio u hladnom vremenu. Ponovo sam zvao istog lika i rekao mu da je sve Ok a on će meni da sva hemija može ići i u većoj dozi ali da oni ipak preporučuju manju. E sad kada ovo povežem sa pričom i iskustvima sa Terbutilazinom u 8 listu a preporučuju ga do 3 izgleda da jel stručnjak bio u pravu.
 
Poslednja izmena:
Izvinite ako nisam pazio na času ali do kada može Bentazon ?
U cambio je bentazon+dikamba i dikamba je tu ogranicavajuci faktor a bentazon sam moze bez nekih ogranicenja u kukuruzu. Tako kaze strana deklaracija Basagrana™. Bas sam pre dve godine citao ispitivanja o bentazonu u kukuruzu i koliko sam razumeo, moze bez ogranicenja jer ne dotice uopste nista uskolisna a samim tim ni kukuruz. Svakako je skup za miksanje. U inostranstvu ga mesaju sa atrazinima i prodaju takve kombinacije.
Za nikosulfuron pisu da valja dodati malo amonium nitrata (AN) za bolje usvajanje. Ako se pretera sa nikosulfuronom, trune koren kukuruza
Za laudis pise da ga ne bi trebalo upotrebljavati posle ili u kombinaciji sa callisto-m na istoj povrsini.
Dikamba daje nuspojave kada otruje kukuruz u vidu nadzemnih zila koje budu degenerisane i pocrvenele... Ima svega
 
Poslednja izmena:
Danas bio u parceli od 2.5ha. I Terbis je propustio dosta ambrozije. Bukvalno nista nema od trave, samo to. Planiram sa dikambom da to otresem pa ako bude potrebe za korekciju onda sa mezotrionom. Plasim se da sada prskam Mezotrionom, posto on hoce da propusti ambroziju. Inace tu je na granici 4 lista...
 
Imam motikan (dikamba) i trawel (rimsulfuron). Planiram prskati u trake 25-30 cm širine i međuredno kultivirati. Trebam li još čekati ili prskati čim prije?


 
Prskao sirokolisnu pre 12 dana sa Dikaminom 2.4D, slabo uspelo... Moracu korekciju, da li da idem sad Dikambom i da dodam terbis ili da ostavin mezotrion i terbis za ne daj boze?
 
Snimak dejstva i objašnjenje šta je to Hirošima.Parcela jeste čista ali vidi se uzrast korova i kako su izgoreli.Nedaleko od ove parcele imam drugu sa kukuruzom gde je korova bilo preterano i koji je izgoreo i skoro nestao ali nisam mogao da snimam tamo jer preko puta ljudi imaju bostan, nešto tamo čačkaju pa da ne bude da nisam normalan kada idem kroz njivu i pričam sam sa sobom. 😂 Ako sam nešto preskočio, dodajte.
 
To ti je Matiću relativno čista njiva.Odlično izgleda,Ne znam kod komšije kako bi izgledala.On ima poprilično trave kao da je kukuruz na kukuruz,
 
Odlicno Maticu , ako smijem da dodam , jedna isto bitna stvar koju nisi pomenuo . Osim sto dobro skida korove , kombinacija jako dugo drzi rezidualnost , tj sprecava novo nicanje zahvaljujuci mezotrionu i trebutilazinu .
I jos nesto , iako prskanje prije nicanja sa obicno s metalohlorom i terbutilazinom ima svojih prednosti u nekim tipovima zemlje ,ipak ako ima abutilona , jako zajebanog korova , ova kombinacija je rjesenje.
 
Da j.bo te, još sam se sto puta ispravljao i preslišavao na putu do njive da nešto ne zaboravim i opet sam zaboravio ono najvažnije a što si ti napisao.Šta da mu radim, treba lepo sve napisati na papir i čitati tokom snimanja.
 
Prvo prskanje 1 litra nicogan po jutru drugo prskanje 1 litra nicogan po jutru.
Da li sada raditi sa laudisom ili sa equipom ? Ili ako neko ima neki drugi predlog ? Kukuruz je 8-9 list.
Neverovatno da nikosulfuron u ovim dozama nije skoro nista uradio.
672199764e68b5cd754d25d344d3cc27.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Gledam po brzoj pretragi jel neko koristio vece doze nikosulfurona od 1.2l/ha koja je maks ,i vidim ovo ,ogromna doza ,2 litra po jutru.Sta je na kraju bilo sa ovim kukuruzom ,jel mu smanjio prinos nikosulfuron u toj dozi ?.
 
Iskreno, ako mozete naci neki raniji fao ili skidate kukuruz u klipu, usejte diskosnom sejalicom i zviznite ovo totalom u jakoj dozi
 
Nazad
Vrh