Herbicidi u kukuruzu

Taman ja danas poprsko i vracam se kuci a udari pljusak nekih tri minuta....ode moj total u dublje slojeve
Evo iz prve ruke...prskato totalom i nekim primehtra tz i iako je odgulio posten pljusak odma po zavrsetku prskanja sva trava je pozutjela i klonula....ipak otrov nije lako saprat sa lista
 
Cisto da proverim:prskao sam pre 10 dana 0.5l plamena i 30 gr rimexa po ha.zaustavilo je muhari i palamida i grasak su dobili ali sporo sve to ide.smem li sad od nedelje ici sa redovnom hirosimom i da li tu smem zito na jesen?kukuruz 5i list.
Do sad nisam imao problema posle hirosime al ipak da proverim.
 
Kako Rosa utiče na usvajanje herbicida?
Ne mogu nikako preko dana, što zbog kiše, što zbog vetra, što zbog trećih andraka..
A znam da njih dosta radi noću, još sam ubacio i lepak u hirošima..
 
Kako Rosa utiče na usvajanje herbicida?
Ne mogu nikako preko dana, što zbog kiše, što zbog vetra, što zbog trećih andraka..
A znam da njih dosta radi noću, još sam ubacio i lepak u hirošima..
Prskao sam pre par godina po baš jakoj rosi ,pisao sam o tome...
Po rečima zaštitara učinak bi trebao biti slabiji za 30% , ja posle takvih tretmana nisam video razliku u odnosu na prskanje po suvom vremenu,tako da mislim da nema potrebe za brigu.
E sad jedino što je ove godine temperatura niža u odnosu na neke prethodne.
 
Eeee to prskanje najviše volim,bilo noću ili danju,pokošene ili ne :osmeh:
Nego ,da ne skrećemo sa teme,da li je neko računao koja kombinacija konkretnih herbicida je najjeftinija za "hirošima" recepturu?
 
Eeee to prskanje najviše volim,bilo noću ili danju,pokošene ili ne :osmeh:
Nego ,da ne skrećemo sa teme,da li je neko računao koja kombinacija konkretnih herbicida je najjeftinija za "hirošima" recepturu?
Evo moje kombinacije od ove godine, sad nakon 10ak dana od prskanja mogu reci da je dobro uradila posao:
Terbis 1l, Rincor 0.7l, Rimex 30g, Cornisto 250ml. Kolicine su po hektaru.
 
Kod mene drugar prskao sa tim Adengom,da proba posto je izvlacio stajnjak,sranje,nice druga i sad mora "hirosimom".
To moze na neke ciste njive,kao i onaj Corum.
 
Juce oprskan kukuruz Calaris pro 1.3l/kj + Motivell extra 0.45l/kj bez okvasivaca 100l vode po jutru. Juce sunce, od jutros isto suncano da usvoji hemiju i sad kisa da deluju i zemljisno. Sad cu videti sta ce od korova da prezivi.
Kukuruz 5 listova i 6ti u fiseku.
 
Kako Rosa utiče na usvajanje herbicida?
Ne mogu nikako preko dana, što zbog kiše, što zbog vetra, što zbog trećih andraka..
A znam da njih dosta radi noću, još sam ubacio i lepak u hirošima..
Upravo zbog ovih razloga ja sam nocas prskao kukuruz do 3 ujutru.
Od rose natopljene biljke skroz. Rezultat cemo videti kasnije.
Koristio sam Intermeco 0,15 l/kj + Terbis 0.5 l/kj + Siran 0.7l/kj + lepak 0,08 l/kj na 100 l vode po kj.
Ove parcele nisu bile prskane ni sa cim posle setve. Bilo je u ogumcima bas dosta divljeg graska, ima pepeljuge i cicka.
 
Nazad
Vrh