Herbicidi u kukuruzu

Isao sam mez plus terb i okv ovih dana ali eto uskolisnih ni komada sto se kaze , pa nisam dodavao niko i rimo . Pitanje , dali ce moja hirosima biti slabija za sirokolisne tj dali mislite da nioosulf i rimsulf djeluju pomazu ista u vezi sirokolisnih ?
Nikogan, Nikosav se preporucuju za jednogodisnje i visegodisnje uskolisne korove, ali deluju i na sirokolisne kao sto su gorusica, cicak, pepeljuga, palamida, samonikli suncokret. E posto se obicno mesaju sa nekim Mezotrionom tesko je utvrditi koliko bi sam nikosulfuron odradio.
 
Pa kao sto sama Dikamba sme do 5.lista i preko toga ni slučajno. Onda imaš od Adame Coltrane herbicid na bazi dikambe i mezotriona. Kaže ima neki adjuvant koji štiti kukuruz.
 
Ja sam odradio terbis+mezotrion,vidim da po nekim njivama krece sirak. Posto se nece skoro uci u njive,kukuruz ce preci 8 listova. Sta preporucujete od preparata koji nece napraviti stetu kukuruzu,najvise ima semenskog sirka,a vrv ima i rizomskog.
 
Da je ovaj vetar stao sad,moze se prskati bez problema kod nas,ne lepi mnogo u njivama bio motorom obisao kroz atar malo,juce smo dobili oko 7 litara kise.Sutra ujutru kisa od oko 9-10 ujutru ako je verovati prognozi,videcemo jos ,mozda nesto malo psenice isprskam do kise ako nema rose.
 
Ako ima rizomca nece ga Laudis odraditi, stopirace ga i eto njega ponovo... Bolje Equip, ici manju dozu ako vec kazes da je sirak u ranoj fazi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dali dodajete (okvašivac- lepak)
U tu Hirosima kombinaciju ako ne stavljate Rimosulfurin u prahu?
Neki kazu sa Mezotrionom obavrzno lepak.
Neki kazu ne treba.
 
Nazad
Vrh