Herbicidi u kukuruzu

Upravo zbog ovih razloga ja sam nocas prskao kukuruz do 3 ujutru.
Od rose natopljene biljke skroz. Rezultat cemo videti kasnije.
Koristio sam Intermeco 0,15 l/kj + Terbis 0.5 l/kj + Siran 0.7l/kj + lepak 0,08 l/kj na 100 l vode po kj.
Ove parcele nisu bile prskane ni sa cim posle setve. Bilo je u ogumcima bas dosta divljeg graska, ima pepeljuge i cicka.
Koliki je kukuruz? Ja sam isao identicno samo su drugi proizvodjaci. Ostala mi jos jedna njiva od 6kj, a vec je u sestom listu. Sad se dvoumim da nije prerasto.
 
Možeš slobodno jer dosta već smućkanih herbicida tipa Calaris pro, Tvister i njima slični idu upravo do 8 lista kukuruza.
 
Jbm ti godinu, i mene, i moje experimente..
Sve što sam radio oko kukuruza radio sam prvi put, i drugačije od većine, pa sad ga šljivi šta mu bude..
Hirošimu sam pravio striktno po matićevom uputsvu.. Skrin-šotovo sam recept..
 
To i ja planiram,pa da bude Nagasaki.😁
Ako se dobro sećam,Matić je samo kumovao nazivu,a kombinaciju je provalio @mindjušar!🤔
 
Kakav je Mezatron protiv pepeljuge visine i do 20 cm? Kada sam prskao kukuruze pre 2 nedelje na 3 mesta sam morao da ostavim do komsije jedan prohod sa prskalicom jer je vetar duvao prema komsijskom suncokretu. Sada je na tim mestima cirkus od korova, jedva se vidi kukuruz a gde je prskano nema nista samo kukuruz.
 
Ja mislim da je Mindjusar izvalio Terbutilazin do 8-og lista,Matic je izmesao sa Metribuzinom i Nikosulfuronom,ja sam dodao Rimosulfuron i sad je na ispitivanju jos Bentazon.
Pa bi to islo 1lit/h Nikon+30gr/h Rimex+0,5lit/h Zeazin+ 0,2lit/h Mezotrion+0,7lit/h Bentazon....:haha:...Eksplodirace prskalica.
@cici
Resava Mezotrion Pepeljugu,sa Terbisom pokida.
 
Poslednja izmena:
Bojčetić je zaslužan za dodatak Rimsulfurona, rekao sam da je recept javan jer se već dugi niz godina mućkaju razne akt.mat. od strane članova, ne preuzimam zasluge ni za šta od toga, nema smisla.Niko nije došao i napisao tako i tako već se sakupljaju informacije i proverene kombinacije pa tek onda dejstvuje.Za Terbutilazin do 8 lista ako ćemo da teramo na čisto pisao je Dragan18 još davne 2008 godine i dozu do 0,8l/ha pa je posle Diklofen pisao da može i 1,5l/ha bez ikakvih posledica.
Za dodatak Metribuzina(Sencor)u kukuruzu pisao je stari član Kristal itd.Treba nešto i zapamtiti kada čitaš forum i onda je lako.
 
Tek sad sam poceo da citam ovu temu pa nisam upoznat sa hirosimom, hteo bih da probam ove godine, do kojeg lista se moze prskati sa tom kombinacijom? I kako deluje na divlji suncokret?
Kukuruz mi je sad u fazi 4 puna lista i peti izlazi iz tocira, a zbog ovih kisa se bojim da ce doci do pet punih i šesti... Da li na takav uzrast kukuruza moze ta kombinacija?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja mislim da je Mindjusar izvalio Terbutilazin do 8-og lista,Matic je izmesao sa Metribuzinom i Nikosulfuronom,ja sam dodao Rimosulfuron i sad je na ispitivanju jos Bentazon.
Pa bi to islo 1lit/h Nikon+30gr/h Rimex+0,5lit/h Zeazin+ 0,2lit/h Mezotrion+0,7lit/h Bentazon....:haha:...Eksplodirace prskalica.
@cici
Resava Mezotrion Pepeljugu,sa Terbisom pokida.
Nece explodirati,samo ce se istopiti :D.
 
Bojčetić je zaslužan za dodatak Rimsulfurona, rekao sam da je recept javan jer se već dugi niz godina mućkaju razne akt.mat. od strane članova.Niko nije došao i napisao tako i tako već se sakupljaju informacije i proverene kombinacije pa tek onda dejstvuje.Za Terbutilazin do 8 lista ako ćemo da teramo na čisto pisao je Dragan18 još davne 2008 godine i dozu do 0,8l/ha pa je posle Diklofen pisao da može i 1,5l/ha bez ikakvih posledica.
Za dodatak Metribuzina(Sencor)u kukuruzu pisao je stari član Kristal itd.Treba nešto i zapamtiti kada čitaš forum i onda je lako.
Kad spomunu Diklofena, nema ga vec dugo??
 
Bojčetić je zaslužan za dodatak Rimsulfurona, rekao sam da je recept javan jer se već dugi niz godina mućkaju razne akt.mat. od strane članova.Niko nije došao i napisao tako i tako već se sakupljaju informacije i proverene kombinacije pa tek onda dejstvuje.Za Terbutilazin do 8 lista ako ćemo da teramo na čisto pisao je Dragan18 još davne 2008 godine i dozu do 0,8l/ha pa je posle Diklofen pisao da može i 1,5l/ha bez ikakvih posledica.
Za dodatak Metribuzina(Sencor)u kukuruzu pisao je stari član Kristal itd.Treba nešto i zapamtiti kada čitaš forum i onda je lako.
Teebutilazin potice od Dragana18 a mislim da je to medju prvima izvalio Goran Malidza kroz oglede. Kao sto je primetio da Lumax/Adnego/Merlin manje skidaju prinos kada se radi u 3 listu nego pre nicanja.
 
Bilo kako bilo, ostao je naziv hirošima.. Sremačka hirošima.. Pa makar je smislili bačvani i banaćani.. Još sam ja pridodao matićeva hirošima..
 
Onda ja nisam dobro zapamtio kao što super moderator pamti.Nekako su mi mindjušareve i bojcetićeve kombinacije bile pocetak mućkanja hemije.
Namera mi je bila da spomenem njihov velik doprinos da sa jeftinom hemijom mozemo odlično suzbiti korove.
 
Jutros prskao sa Laudisom isterao 1 ha i stao, krenula po koja kap kiše, rominjala je posle nije bilo pljuska, koliko sme hemija da ostane u prskalici?
 
Meni Talisman lose odradio divlji ovas i ako je siran ista materija ovih godina je odradjivao perfektno, uzecu rimex verovatno da ga prodjem da ga dotucem i skaut cisto da pokupi jos po nesto, imam neku travu kao zelje neznam joj ime jedino je ona prezivela neki sto komada nije ni osetila dikambu. Radice izgleda skaut kao poslednja najjeftinija varijanta.
 
Nazad
Vrh