Herbicidi u kukuruzu

Da li imate još neku kombinaciju preparata za uskolisne i širokolisne korove do 8.-10.lista kao što su ekvip i laudis? Piše da Mezotrion m9ze do 8.lista ali on nije dovoljan za sirokolisne, propušta dosta toga. Sta se moze njemu dodati da bi bio kompetan a da je do tog uzrasta kukuruza?
Calaris pro.
 
Kukuruz 5 lista, krece sesti,korovi,najvise cicak i sirak pa sve ostalo velika vlaga gura kukuruz,a korovi jos bolje guraju,planiram posle ovih kisa da n apravim jedan prohod hemijom/ intermeco 0,25 nikosav 1l rimex 0,30 dosada iso sam bez rimexa bilo je zadovoljavajuce a sada videcu/CORNISTO ima istu akt.materiju ali je povoljniji od intermeca dali mogu da se na njega oslonim da zavrsi poso ili da ne menjam , pozzz
 
Zasto ne dodas terbutilazin? Odradice sve sirokolisne,cak i semenski sirak izbeli
Za terbutilazin pise da se koristi do 3.lista kukuruza a ta faza mi je već prošla. A vidim u Calarisu da ista akt. mat. Ide do 8.lista?? Ekvip i Laudis izadju oko 7400 dinara/ha, koliko izadje ova vasa kombinacija nikosulfuron,+mezotrion +terbutilazin ako je to ta vaša "hirošima"?
 
0,25 l/ha Mezotrion, 1l/ha Terbutilazin, 0,7l/ha Nikosulfuron i 0,33 gr/ha Rimsulfuron.
Koji put ove godine ? :ROFLMAO:

Ima i kesica Rimexa 30 gr ja sam njih uzimao i tacno jednu po ha ubacim.. Ko ima vece povrsine vise se isplate vece kesice meni za 8 ha nije pravilo neku razliku a nema merenja samo je ubacim celu pa ko nece da se cima da meri eto mu malo laksi i malo skuplji nacin..
 
Ne znam, ne brojim ali sigurno je u pitanju jubilej. :D
Pidikanac idem do 5-6 lista, nisam nikada probao preko toga jer stignemo da odradimo tretman a neko je ranije pisao da je radio u 8 listu.
 
Isao sam mez plus terb i okv ovih dana ali eto uskolisnih ni komada sto se kaze , pa nisam dodavao niko i rimo . Pitanje , dali ce moja hirosima biti slabija za sirokolisne tj dali mislite da nioosulf i rimsulf djeluju pomazu ista u vezi sirokolisnih ?
 
Nazad
Vrh