Herbicidi u kukuruzu

Може еквип јер је он за сирак (мада сам ја радио лаудисом) и то кажу док год може да се уђе у њега. Кукуруз ће сигурно осетити сву ту хемију али ако је њива јако загађена боље и тако него да се остави без прскања. Ризомски сирак се неће осушити али ће се зауставити на неко време таман да кукуруз побегне.
 
Ja sam isao 0.8L/xa nikosulfurona,sad cu dodati jedno 40g rimsulfurona od nedelje,ne ocekujem da se osusi rizomski,ali nek ga uspori da kukuruz napreduje lepo,posle kad pokrije redove on je na horse.
 
Sobzirom da su temperature malo niže (za prskanje idealne) usvajanje hemije bez obzira na aktivnu materiju (preparat) a to su uglavnom sulfoniluree će biti umanjeno pošto je sirak tropska biljka tako da ove godine će biti problem suzbijanje tog korova pa čak i u soji ako temperature ne porastu i nedođe do neke stabilizacije vremena.Biće tu problema i sa ostalim korovima u zavisnosti od aktivne materije i vremena primene a normalno i doze primene i uzrasta korova ali no.
 
Ista prica i prosle godine 10-15 maj, dodje neki hladan vlazan talas, i hemije slabo ili nikako ne deluju na sirak, pa posle trcimo za skupim herbicidima kad kukuruz vec preraste 7-8 list!
 
Sve parcele pod kukuruzom gde ima ili je bilo ambrozije tretirane su sa Adengom 0.25 l/kj plus Velox 0.5 l/kj i za sad su ok. Korekcija ce biti sa Mezotrionom i Terbutilazinom plus Siran za neki jednogodisnji sirak.
Ove druge parcele jos nisam odradio ( bio sam u guzvi zbog setve soje, usranog vetra koji je pre ovih kisa duvao ko ne cist).
Na ovim parcelama u ogumcima ima divljeg graska, samoniklog suncokreta i verovatno cicak.
Hoce li resiti Mezotrion u kolicini od 0,15 l/kj + Terbutilazin 0,6 l/kj + Siran 0.7 l/kj ove korove koji sigurno nisu vise tako mali?
Psenica nece ici na jesen na ovim parcelama.
 
Ja cu krenuti drugi put da tretiram kukuruz, gde sam radio sa Adengo i Maton, nisam imao neki korov, ali nije odneo divlji grasak. Video sam, najbolje rezultate daje dikamba 0,5lit/ha + Terbutilazin 1lit/ha.
 
Da ali Dikamba do 5-tog lista,pa si u ovoj situaciji sa vremenom u problemu,vecinom su kuruzi tu oko 5-tog lista.
@Peet
Prosle godine sam kacio slike sta radi "hirosima" sa suncokretom,cicak pojede i grasak dobije podobro od toga.
 
Sto kaze Nikola, mislim da ce biti kasno za Dikambu i rizicno, prvo zato sto je vec kukuruz u 5 listu a nece biti ulaska u parcele zbog padavina sutra, prekosutra i kao drugo Dikamba ume da bude opasna po soji koja se nalazi do kukuruza a vetra skoro da uvek ima.
 
Prskano u prosli ponedeljak,palamida I sirokolisne ostale trave su pale I pozutele,ostrik je pobledeo,ali se jos drzi,a dobru dozu je dobio,stavio sam I okvasivac da bolje zalepi,kisa je pala tek u sredu popodne,ne bi trebalo da omane...
 
Da li imate još neku kombinaciju preparata za uskolisne i širokolisne korove do 8.-10.lista kao što su ekvip i laudis? Piše da Mezotrion m9ze do 8.lista ali on nije dovoljan za sirokolisne, propušta dosta toga. Sta se moze njemu dodati da bi bio kompetan a da je do tog uzrasta kukuruza?
 
Nazad
Vrh