Herbicidi u kukuruzu

Intermezzo 3370 din za plaćanje odma. Nema nikakvih problema, nema taloga. Prvi tretman 0.15po ha. Drugi tretman ide Hiroshima kombinacija.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Prskao sa Gentlemen (rimsulfuron)50gr/Ha plus Cornisto(mezotrion) 0,25L/Ha......odlično radi posao pogotovo palamida na ogumke koja je bila dosta velika i ponegde popanac
 
Kod mene flašica Skauta 1300. Od 0.25. Danas idem jednu njivu 0.2skauta, 1l sirana i 60g rimexa. Glavne trave su muharike, nešto ambrozije, palamide u ogumcima i još nešto neke botanike.
 
Racunam 0.25l Intermezzo + 1l Nicon + 40g Rimex /ha bi trebalo da je isto sto i Arigo? Jel neko probao corbu sa ovim sastojcima? Da li mislite da je OK ili nesto treba korigovati ?
 
Ja sam malo pre poprskao jednu parcelu. Isao sve to samo rimosulforona 60g. Stavio i onaj Trend 90 (okvasivac) Ima nekog i sirka, danas videh. Nadam se da je semenski.
 
Poslednja izmena:
Јел боља варијанта ако се дода са неким од никосулфурона и римсулфурон
 
Prskao jednu manju parcelu sa cambio+nikosulfuron pre oko sat i po,sad polako pocela da pada a najavljuju pljusak ,da li je proslo dovoljno vremena da se usvoji hemija ?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Danas oprskao kukuruz, vecina 5 punih listova, iz tocira se nazire 6ti...isao sa preporucenom bombom sa foruma, 250ml Intermeza (nisam imao problema, kupljen u apoteci) + 30gr Rimexa + 0.8L Nikosava + 0.9L Terbisa po Ha. Negde malo povecao negde malo smanjio da potrosim sve. Sirokolisne trave haos, ova kisa je valjda isterala sve, najvise suncokreta, ne znam dokle ga vise ima...Uskolisnih samo gde je islo kukuruz na kukuruz, na ostalima nema, ali sam prskao svuda isto. Da li cu smeti da Laudisom da korigujem ako negde bude potrebe posle ovih doza?
 
Mislim da neces imati potrebe korekciju ako budes morao mozes slobodno laudis

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Racunam 0.25l Intermezzo + 1l Nicon + 40g Rimex /ha bi trebalo da je isto sto i Arigo? Jel neko probao corbu sa ovim sastojcima? Da li mislite da je OK ili nesto treba korigovati ?
Na forumu postoji slična kombinacija dugi niz godina , + sa još Terbutilazinom 1 l/ha, zove se Hirošima...Probali su svi, ne pomaže ako je rezistentan sirak...
 
Moze li posle 0,7 litara po kj Nikosulfurona da se radi korekcija gde ima dosta rizomskog sirka gde je kukuruz na kukuruz? I sa cime moze drugi put do kog lista?
 
Nazad
Vrh