Herbicidi u kukuruzu

Da li je neko koristio herbicid capreno od bayera, ako moze da podeli iskustva? Koja je cena?
Nisam do sad cuo za njega
 
Da li je neko radio tj.da li može da se u prvoj turi udari sirak sa punom dozom rimosulfurona 60g po ha a u drugoj turi puna doza nikoslfurona 1,25 litara po ha?
 
Prskao sa sa Primextrom medjutim pre pripreme zemljista bilo je ljulja kog sam uspio tanjuranjem uklonit medjutim pretpostavljam da ce se pojaviti ponovo nakon izvesnog vremena.
Da li smem totalom uraditi ako se pojavi pre nicanja kukuruza u sto sumnjam i da li se total sme koristiti ako je kukuruz pustio dobru klicu tj. ako je vec pri samom izbijanju iz zemlje ili da to odradim sa nekim herbicidom kad budem prskao drugi put, premda se bojim da kad kukuruz bude spreman za prskanje da dotle ljulj vec ne preraste?
Svake godine napravim neki propust u odabiru herbicida.
Ne znam da li uopste i ima kakav herbicid za ljulj koji je iznikao po oranju, ne dade mi se da pogledam njivu malo ranije mogao sam to resiti sa totalom na 15=20 dana pre predsjetvene pripreme zemljista
 
Moze total dok kukuruzu ne izadje iz zemlje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Zašto bi završio to te neko zajebao, radio sam više puta bez problema to su različite aktivne materije
 
Poslednja izmena:
Radio sa i onu hirošimu sa punim dozama nikosulfurona i rimsulfurona odjednom i bilo je kao šećer. I eqvip je sulfoniurea pa može da se koristi posle nikosulfurona
 
Ok, uglavnom video posledice nikosulfuron pa rađeno ekvipom i kukuruz fasovao ljudcki, prepolovio prinos tako da ja to ne bih radio ali no.
 
Isto mislim kao sale , ista je grupa herbicida , nece biti odma vidljiv problem al moze dosta da smanji prinos . Ako bas hoces tako , ostavi kontrolu da znas ubuduce.
 
Najbolje bi bilo nikosulfuron na 7 dana po 1/4-1/3 doze ici. Samo sto to malo ko ima volju. Svaka hemija umanjuje prinos ali vise umanji trava. Balans izmedju ta dva je pogodak.
 
Ja ću ići Nikosulfuron, Rimsulfuron, Dikamba, Mezotrion. Što u prevodu znači Rinico+Plamen+Skaut. Rinico 40g/h+Plamen 0,5l/h+Skaut 0.25g/h.Voleo bih da me neko ispravi ako ovo ne valja.
 
Nazad
Vrh