Herbicidi u kukuruzu

Mezotrion 0,25l/ha+Terbutilazin 1l/ha+Nikosulfuron 0,7l/ha+Rimsulfuron 30 gr/ha može do 8 lista ali se kod nas praktikuje do 5 lista da korov ne pobegne.
 
@Matic A sta tacno drma ambroziju? Gledajuci ove aktivne materije, ne videh nista? Vidim ima neki Rimex extra, on sadrzi i Dikambu pored Rimosulforona.
 
Nažalost komšije pored ne prskaju, tj slabije ambroziju i svake godine imam problem. Da kažemo od tih invazivnijih korova tu su ambrozija i palamida. Ima tu malo muhara i onog prosa. Bude tu i koja druga travka ali ne znam im bas svima nazive.
 
Takođe imam do komšije brucalu ambroziju,obrije je lepo.
Na gore navedenu Hirošimu,ako ima sirka koji nije rezisdentan,trebalo bi ponoviti posle 10-ak dana još 0,7l/ha. Nikosulfurona.
host images
 
Matiću da li ova tvoja hirošima može ovako? Metto + Terbis + Nikosav + Rimex i sve u količinama koje si napisao. Pitam zato što ima različitih preparata sa ovim akt.mat. ali u različitim količinama (odn. koncentracijama) u njima.
 
Koliko sam upućem veću koncentraciju akt.mat proizvođači obeleže dodavanjem sufiksa ekstra, plus, top, ultra, mega, giga itd.
Gore navedeni su herbicidi standardne koncentracije akt.mat.
 
Za poponac je mama Bonaca(fluroksipir-metil)
Ja ne idem od vise od 0,7lit/h Terbutilazina,zbog zita,a rimsulfuron ne posle 6 lista,bude malo "jalov" kuruz...
 
Jbm li ga radio sam solo na dve njive zbog poponca,posle komb iz predhonih postova.
Uputstvo kaze 2,4-d,samo je onda problem vreme primene,posto Bonaca moze do 7-og lista a 2,4 do 3-ceg.
 
Racunao sam aktivne materije iz calarisa+nikosulfuron 0,7 i rimsulfuron 30gr izađu oko 3600 po ha. Cene su sa neke online prodavnice.
Calaris sam izađe oko 5000 din 2,3l po ha.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh