Herbicidi u kukuruzu

Никола Илић....како реагује кукуруз у 5-6 листу на Тербутилазин?

Nema problema,danas sam prosao pored kuruza sto sam ih uspricao,ali nisam slikao da se vidi sta radi sa travom,pogotovo samorast suncokreta(ekspres),jbg sutra...U principu izbrenerisana.
 
Danas je na jednu zaparlozenu njivu isao koktel Sirana, mezotriona, Bonaca ( Fluroksipir-meptil). Pa sta mu bog da. Videcemo rezultate za 10ak dana.
 
Значи Тербутилазин комотно до 5-6ог листа?Какви заштитари ко њих још слуша......оставим фртаљицу и пробам....ал не могу све јбг зато питам Заштитари ме НЕ интеесују!
 
Gde su komsijski kukuruzi kao na ovoj slici ja ih slikam da se neko ne bi setio da me optuzi da sam mu oprskao.

L6D5S5g.jpg
Ja sam imao slučaj ove godine da na jednoj njivi imam pšenicu a komšija maline. I zove on mene u februaru negde 15-20, da sam mu oprskao tri reda malina! Reko, čoveče jel ti znaš šta pričaš, prskalica mi već mesec dana kod majstora i kakvo prskanje u februaru! Ne, on će dovesti tehnologe da uzorkuju zemlju i kod mene i kod njega pa ako nadju isti preparat javiće mi se njegov advokat ili ću dobiti poziv iz suda! Lik...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel imao jos neko problem sa Intermecom(Agrosava),pola flase bilo kao tutkalo,jedva sam razbio,tako je i bilo prosle godine,vise ga ne koristim.
 
Ja sam imao prošle godine,i pored mućkanja ne mož ga isprati.
Ove godine uzeo Skaut,k'o mleko.
 
[mention]nikola ilic [/mention] I ja sam imao, sve se stvorio talog na dnu ne moz’ ga razbiti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam imao slučaj ove godine da na jednoj njivi imam pšenicu a komšija maline. I zove on mene u februaru negde 15-20, da sam mu oprskao tri reda malina! Reko, čoveče jel ti znaš šta pričaš, prskalica mi već mesec dana kod majstora i kakvo prskanje u februaru! Ne, on će dovesti tehnologe da uzorkuju zemlju i kod mene i kod njega pa ako nadju isti preparat javiće mi se njegov advokat ili ću dobiti poziv iz suda! Lik...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
I da li se javio od tada?
 
Jel imao jos neko problem sa Intermecom(Agrosava),pola flase bilo kao tutkalo,jedva sam razbio,tako je i bilo prosle godine,vise ga ne koristim.
Meni je 2 flase Sirana. Ja ko pravi sipam ono nesto retko i nesto malo izadje. Kada sam pogledao ono se sleglo na dnu. Jedva sam izmuckao i razbio sa dna. Videcemo da li ce valjati.
 
Znaci nisam samo ja nabo coravu turu,dogodine ce vidimo nekog drugog "Kineza".

Dobro Nicostoc ima ulje za protektant pa hoce od stajanja da se slegne,ali nisam imao problema,malo zesce muckati i ide.
 
Hmmm otisao pocetkom sezone da uzmem, dobio par flasa od prosle godine i kutiju novog e taj novi je bio problem gust ko mandara. Morali ponovo prskati kukuruz.
 
Nazad
Vrh